De miért éppen Karácsonykor veszekszünk többet?

Nagy Donát 2019-12-24 17:53:00
Néhány tipp, hogy ne akarjunk tökéletes Karácsonyt, mert pont ez a görcsösség fog mindent elrontani a fa körül.

A Karácsony elsősorban a szeretet ünnepe - ezt felejtik el sokan az év végi nagy hajrában. Ilyenkor a hagyomány szerint mindenki a szeretteivel tölti az időt, és persze szeretné is, hogy az minél tökéletesebb legyen. Csak sokszor túllihegjük az egészet, s ezzel el is vész az ünnep lényege.

Manapság a karácsonyi szokásainkat nem is mi alakítjuk ki, sokkal inkább követjük a (jellemzően) amerikai filmekben látottakat. Sőt, általában ilyenkor minden tévécsatornát is elözönlenek a tökéletes ünnepi légkörről szóló reklámok, ahol a hiba nélküli vacsoránál együtt nevetgél a jól nevelt, precízen felöltözött család a világ legszebb Karácsonyfája mellett.

A valóságban viszont az ott látott sztereotípiákra nem is feltétlenül van szükségünk.

Nem kell, hogy a feldíszített fenyő tökéletes legyen - sokkal fontosabb és meghittebb, ha azt a család közösen varázsolja egyszerű fából az ünnep jelképévé. Ilyenkor persze elmaradhatatlan az ünnepi ebéd vagy vacsora, de ne feledjük: ez nem azt jelenti, hogy a család hölgy tagjai ki sem mozdulhatnak a konyhából.

A mai Instagram korszakban sokaknak fontos, hogy mindent megosszanak fotósorozatban, és itt természetesen minden tökéletes is legyen. Pedig sokkal jobb lenne a "mit gondol a szomszéd/rokon/barát" gondolatmenet helyett a valóban fontos emberek véleményére hallgatni: töltöttünk-e elég időt a gyerkőccel a téli szünetben, tartottunk-e meghitt beszélgetést a párunkkal az elmúlt évről, netán eleget látogattuk-e idős hozzátartozónkat idén.

És persze legyünk tekintettel másokra is: nem mindenkinek jelenti ugyanazt az Ünnep. Ne várd el a család minden tagjától, hogy gyökeresen megváltozzon ezekre a napokra. Fontos a megértés! Van, aki csak túlélni szeretné ezeket a napokat, míg másokra nagyon is ráfér akár több óra őszinte beszélgetés. A Karácsony nem a jelképek ünnepe!

Az sem baj, ha nem találod meg a tökéletes ajándékot szeretteidnek!

Ennél sokkal többet számít, hogy időt fordítottál arra, hogy megpróbáltad. A legjobb ajándék úgyis az lesz, amit szívből adsz, nem fog számítani sem az ár, sem a méret. Az ajándékvárás helyett egyébként is érdemes inkább az ajándékozás gesztusára nevelni gyermekeket is.

A későbbi nézeteltérések megelőzése érdekében pedig legyenek saját hagyományaitok! A házastársak, párok általában különböző környezetből, más-más családi háttérből érkeznek, így amikor elkezdik együtt megünnepelni a Karácsonyt, nem fogják mindketten ugyanarra helyezni a hangsúlyt. Éppen ezért jó ötlet lehet már korábban átbeszélni, kinek mi a fontos ezekben a napokban, és saját hagyományokat kialakítani, ami mindkettejüknek megfelelő!

Lehet, hogy ez valakinek nem fog tetszeni (egyik-másik család oldaláról), de ez - mondjuk úgy - már nem te problémád.

Ez a Ti karácsonyotok!

Szólj hozzá!

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.

Egy szombathelyi születésnapon tört ki verekedés

Félreérthető szituba keveredett egy nő és egy férfi.

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!