David Attenborough a BBC-n tart online földrajzórát a brit gyerekeknek

Varga Mátyás 2020-04-24 08:20:00
El se tudunk képzelni a természetfilmesnél jobb tanárt.

Az elmúlt lassan másfél hónap alatt, az egész világon igyekeztek átállni az online oktatásra, a koronavírus okozta járvány miatt. Van ahol ez egyik napról a másikra ment, van ahol egy hét kellett hozzá és biztosan van olyan hely is, ahol még most is vannak döccenők. Nem csak az alsós diákoknak, de a középiskolás és az egyetemista vagy főiskolás tanulóknak is meg kellett szokniuk ezt a helyzetet. A britek viszont nem lacafacáznak és már 2 napja a BBC-n közvetítik az egyes tantárgyakat.

A földrajzot például nem kisebb név, mint az ismert természetfilmes, az idén 94 éves David Attenborough tartja. A kétszeres Emmy-díjas Attenborough-nál el sem tudunk jobb tanárt képzelni a tantárgy bemutatásánál. Így a gyerekek olyan embertől hallhatnak az óceánokról, az élővilágról és a természet rohamos változásairól, aki filmjein keresztül első kézből él át mindent.

Ezzel pedig nem csak rendkívül gazdag ismeretanyagot tud átadni a lurkóknak, hanem egyszerre hitelesebb előadó is válik belőle, mint az előbb említett dolgokat csak tankönyvből ismerő tanár. Az pedig tényleg csak hab a tortán, hogy a spanyolról a Manchester City játékosa Sergio Agüero, a naprendszerről szóló ismereteit pedig Brian Cox, fizikus osztja meg a diákokkal. De a tanárok között még megtaláljuk az egykori One Direction tagot Liam Payne-t, aki ének-zenét, és jelenlegi Doktort alakító Jodie Whittakert, aki olvasást tanít. Akit érdekel, az órákat ezen a linken találja meg.

Forrás: BBC

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!

Kávé, festmények és múzeumi szakmai nap - februári programok a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetés a Café Kultúrban, szakmai nap múzeumi dolgozóknak, és még több izgalmas időszaki kiállítás várja az érdeklődőket februárban Győrben.

A Győr-Szol-t azonnal megvédte saját médiacége az eltűnt(?) milliárdok ügyében

Ráadásul ők már azt is tudják, hogy Pintér Bence lepaktált a TISZA Párttal. 

A járdán akarta elütni haragosát egy nő Győrben

Meglátta a zebránál, dühbe gurult, majd megfenyegette, hogy megöli - három évet is kaphat.

A Győr-Szol szerint nem tűnt el 1 milliárd 700 millió forint

Közleményben reagált a cég Pintér Bence kijelentéseire.

Kiskorú gyermekével lopatott egy nő Szombathelyen

Egy doboz gyógynövényt tartalmazó étrend-kiegészítő kapszulát csent el.

30 és 100 négyzetméteres lakások is lesznek a szombathelyi volt SZTK-épületében kialakítva

Üzleteknek és egészségügyi szolgáltatóknak is alakítanak ki helyiségeket.

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.