Csupán 22 hét után jött világra egy ikerpár Amerikában

Fehér Buda 2019-01-29 17:05:00
Még a szemhéjuk sem fejlődött ki, amikor világra jöttek.

Csupán 22 hét után jött világra egy ikerpár az amerikai Iowa államban, ezzel rekordereknek számítanak. Egy átlagos terhesség 40 hétig tart, kérdéses volt, hogy a gyermekek túlélik-e a szülést és az ezt követő időszakot.

A gyermekeket még a terhesség alatt egy nagyon ritka betegséggel diagnosztizálták. A betegség miatt egyenetlenné vált a vérnyomásuk, veszélyben volt az életük. Az orvosok még az anya méhében megműtötték az őket, valószínűleg ez vezetett a korai szüléshez. Az anya azt mondja, hogy teljesen megdöbbent, amikor ilyen hamar elfolyt a magzatvize, és csak azért imádkozott, hogy a lányok ne otthon jöjjenek világra.

A nőhöz mentőt hívtak, de még így is több mint 1 óráig tartott, amire beértek a kórházba. Születésük után a babák akkorák voltak, mint egy egy dolláros bankjegy, a bőrük iszonyúan sérülékeny volt, a szemhéjuk sem fejlődött még ki. A lányokat lélegeztetőgépre kapcsolták, hiszen egyedül még lélegezni sem voltak képesek.

Az ikerpár azóta szépen fejlődik, az orvosok viszont még egy ideig a kórházban tartják őket. Azt mondják, hogy megvárják március végét, hiszen ekkor kellett volna eredetileg a világra jönniük a gyermekeknek.

A 22 hetes magzatok nagyon ritkán élik túl a szülést, az amerikai átlag szerint csak tíz százalék esélyük volt erre. Amerikában csak néhány olyan baba van, akik náluk korábban jöttek világra, és túl is élték a szülést, viszont az ikrek között ők az abszolút rekorderek.

(Metro)

Szólj hozzá!

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.