Családbarát hely a Szombathelyi Törvényszék, most már a tanúsító védjegyet is elnyerték

ugytudjuk.hu 2019-11-21 08:00:00
Kivívták az elismerést!

A Szombathelyi Törvényszék is aktív közreműködője kívánt lenni a Családbarát Magyarország megteremtésének, ezért pályázatot nyújtott be a Családbarát Hely tanúsító védjegy bronz fokozatának megszerzésért. A pályázati eljárás során 2019. november 07-én került sor a helyszíni auditvizsgálat lefolytatása, melyen a pályázati anyagban benyújtott tények és adatok vizsgálata történt meg. Az auditorok az ellenőrzés során mindent rendben találtak, így 2019. november 18-án e-mail formájában kapott tájékoztatást a Szombathelyi Törvényszék arról, hogy elnyerte a Családbarát Hely tanúsító védjegy bronz fokozatát. A tanúsítvány átadására ünnepélyes keretek között 2019. december 11-én Budapesten az Uránia Filmszínházban kerül sor.

"A tanúsító védjegy megszerzéséhez nagyban hozzájárult az, hogy a bírósági szervezeten belül kialakított intézkedések is összetett családtámogatási rendszerrel (iskolakezdési, óvodai, bölcsődei és üdülési támogatás) segítik a dolgozókat. Ennek jelentős elemei: a bírói életpálya részeként meghirdetett Megtartó Program, a Fenntartható Fejlődés Program és a 2019. szeptemberében útjára indult Fenntartható Értékeink Program melynek egyik pillére a „Családok a fókuszban” amely a magánélet, a karrier és az egészség egyensúlyának megteremtéséhez kívánja biztosítani a lehetőségeket.  A kialakított rendszer stabil alapokat biztosít ahhoz, hogy a Szombathelyi Törvényszék dolgozói számára rugalmas munkaidő-beosztást tudjon biztosítani, illetve, hogy a tartósan távollévő – gyermekgondozási vagy ápolási szabadságon tartózkodó – kollégákkal is rendszeres, élő kapcsolatot tartson"

- tájékoztatott a Szombathelyi Törvényszék sajtóosztálya.


Mint írták, a fentieken túl a Szombathelyi Törvényszék együttműködik az Aranyhíd EGYMI és Rum-kastély EGYMI munkatársaival és tanulóival, amelynek keretében a gyerekek gyakran fellépnek a szervezetünkben megtartott rendezvényeken és rendszeresen járnak hozzánk a Gayer Gyula udvarban található kertet gondozni. Több alkalommal került sor törvényszéki gyűjtésre a sérült gyermekek helyzetének megkönnyítésére, melynek keretében dolgozóink magas fokú empátiájukról és együttérzésükről tettek tanúbizonyságot.

Továbbá a Szombathelyi Törvényszék együttműködési megállapodást kötött az Egészségfejlesztési Irodával, amelynek keretében rendszeres testmozgásra ösztönző csoportos programok (pl. gerinctorna) egészségfejlesztési előadások, lelki egészségvédelemre is kiterjedő foglalkozások is megtartásra kerülnek, mellyel dolgozói test-lelki harmóniájának fenntartásához kíván támogatást biztosítani

- közölték.

Gratulálunk!

Szólj hozzá!

Útfelújítás miatt félpályás útlezárás lesz a szombathelyi elkerülőn

Az Ipari út és a Szombathely Center között kell számtani torlódásra.

3 milliárd 800 millió forintot is meghaladta a Voks 2025-re elvert közpénz

Ez háromszor több, mint amit a kormány tavaly elköltött kórházi klímákra.

Hogyan válassz mikrofont otthoni munkához?

Az otthoni munkavégzés során egyre nagyobb szerephez jut a megfelelő hangminőség biztosítása a videóhívások alatt.

Szombathelyi otthona előtt vert meg egy férfi egy lányt

A lány mopedje elromlott, ezért nem tudott leparkolni miatta.

Bajban a szombathelyi Végállomás Klub

Adományokat várnak, hogy a klubban tovább szólhasson a zene. 

Kémiai szúnyoggyérítés lesz ma több helyen Győrben

Meleg köddel mennek a vérszívók ellen.

Súlyos balesetet szenvedett Demjén Ferenc

Az énekest meg kellett műteni.

Vasárnap újra régiségvásár lesz Győrben 

A Tarcsay utcai piactéren aznap nem lehet parkolni.

Milyen az igazán finom lángos?

A lángos sokunk számára a múlt ízeit hozza el, legyen szó egy balatoni strandról vagy egy pezsgő budapesti éjszakáról. A kérdés, hogy miként válik újra divatossá ez az egyszerű, mégis nagyszerű étel a mai generációk körében?

A Vasvári Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el

Jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése a cél.

Hivatalosak az augusztus 20-i győri programok 

Egy kvízjáték már ma elkezdődött. 

Továbbra sem tud drága használt autót venni a magyar

A piac 40%-a 2,5 millió forint alatt cserél gazdát. 

Vádat emeltek egy sofőr ellen Szombathelyen, aki halálos közlekedési balesetet okozott

Mindkét fél hibázott, de a motoros sajnos a helyszínen életét vesztette.