Csak fideszes városnak adományoz játszóteret a Szerencsejáték Zrt.

Székely Zoárd 2020-11-26 18:05:00
Szombathely kiesett ebből a körből.

Az állami tulajdonban lévő Szerencsejáték Zrt. csak olyan településnek adományoz játszóteret, ahol fideszes a polgármester - szerepel a Telex tényfeltáró cikkében.

A lottót is áruló cég néhány éve indított el egy programot "A játék összeköt" néven. A programban olyan különleges, inkluzív vagy más néven befogadó játszóterek épülnek az ország különböző pontjain, ahol együtt tudnak játszani fogyatékos és nem fogyatékos gyerekek. Az együtt játszást szolgálják a speciálisan kiképzett játékok, az akadálymentes megközelíthetőség.

A programot a Nagykarácsony nevű sorsjegyeikből finanszírozzák, amelyet 2017-ben kezdtek el először árulni - idén is lehet kapni ilyen sorsjegyet.

Azóta három ütemben összesen tizenhárom játszóteret adtak már át, az első ütemben hármat, a második kettőben ötöt-ötöt, és folytatódik a program. Idén november 6-án negyedik alkalommal is kihozták a Nagykarácsony sorsjegyet, és bejelentették: 2021-ben Magyarország öt újabb helyszínén jöhet létre majd inkluzív játszótér.

Fotó: Bánhegyi Zsófia, a Szerencsejáték Zrt. marketing és kommunikációs igazgatója - Mónus Márton / MTI

Az eddigi tapasztalatok szerint a sorsjegy megvásárlásával fideszes önkormányzatokat lehet segíteni abban, hogy új játszótérhez jussanak. A Szerencsejáték Zrt. ugyanis ebben a programban még soha nem segített nem fideszes önkormányzatnak.

„Nem az a fontos, ami elválaszt, hanem az, ami összeköt!"

- szól a program mottója, de úgy tűnik, mintha mégis lenne egy lényeges szempont, ami elválasztja egymástól a programba beválasztott helyszíneket azoktól, amelyeknek nincs sok esélyük erre.

Plusz adalék, hogy a résztvevő helyek kiválasztásának mikéntjéről nagyon kevés publikus információ lelhető fel.

 

Fotó: Szerencsejáték Zrt.

Szólj hozzá!

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.