Csak az M5-ös csatornán lesz ismeretterjesztés a köztévén, máshol a sport és a vallás kap kiemelt szerepet

Nagy Donát 2020-03-18 19:36:00
Pedig minden gyerek otthon, így akár korosztályokra bontva is mehetne a csatornákon a közoktatás a tévében. Helyette lesz Napi áhítat és krimisorozat.

Átalakulnak a sporthírek a közmédián, bővülnek a vallási műsorok és folytatódnak az oktatási tartalmak az M5-ön - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint kizárólag az M1 híradójában lesznek láthatók a sporthírek, az M2 gyerekcsatorna az erőszak- és reklámmentes mesék mellett a Hetedhét kaland és március 30-tól az M2 Matricák adásait ismétli.

Az M4 Sport a következő hetekben az elmúlt évek legjavából ismétel, felidézi a legemlékezetesebb sporteseményeket.

Folytatódik az M5 csatorna hétköznap 8.00 órától 20.30-ig tartó, az általános és középiskolai tanítást támogató népszerű oktatási sávja, amelyet a mediaklikk.hu/digitalisoktatas oldal tartalmai egészítenek ki.

A Duna Televízió új tartalmakkal bővíti tovább vallási témájú műsorait.

A vasárnapi mise- és istentisztelet-közvetítések mellett hétköznap délelőtt 10 perces Napi áhítattal jelentkezik 7.35-től, amelyben az adott naphoz kapcsolódó bibliai részlet felolvasását egy rövid bibliamagyarázat követi majd. A Napi áhítat adásának ismétlése naponta, este 19.50 perctől a Kossuth Rádióban lesz hallható.

Változik a Család-barát magazin és jövő héttől a Magyarország, szeretlek! című műsor is.

A közmédia a legszélesebb körben igyekszik kiszolgálni a nézőközönségét, azonban a kialakult helyzetben felelősséget vállalva a meghívott vendégekért és a vetélkedő közönségéért, úgy döntött, hogy a legnagyobb érdeklődésre számottartó, korábbi adásokból ismétel

- írták.

A Kékfény jövő héttől bizonytalan ideig szünetel, helyette krimisorozatot láthatnak a nézők, míg a Térkép és a Duna World Öt kontinens című műsoraiból válogatás készül.

A Kossuth Rádió minden vasárnap két istentiszteletet és misét közvetít, valamint naponta 19.50-től ismétli a Duna Televízió A Napi áhítat adását. A rádió élő műsorai továbbra is a legfrissebb témákkal, a magazinműsorok ismétlésekkel várják a hallgatókat. A Bartók Rádió Új Zenei Újság című műsora szünetel, helyette sztármuzsikusokkal felvett korábbi beszélgetések válogatása lesz hallható.

 A közmédia természetesen a továbbiakban is arra törekszik, hogy minél nívósabb tartalmakkal szolgálja a közönséget, ennek érdekében az új tartalmak mellett a korábbiak legjavának ismétlését tűzi műsorára ebben az időszakban

- fogalmazott közleményében az MTVA.

Szólj hozzá!

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.