Csak a negyedik legproduktívabb a szombathelyi Illés Akadémia, de így is 299 millió forintos támogatást kap az MLSZ-től

Farkas Bazsi 2018-08-16 08:12:00
Produktivitás - ez az új csodafegyvere a szövetségnek.

Új támogatási rendszert fejlesztett ki a Magyar Labdarúgó Szövetség, ami a produktvitási mutató alapján árazza be eztán a magyar utánpótlás nevelést. 

A Produktivitás alapja a pályán eltöltött idő, amelyet a pontszámítási rendszer a mérkőzés szintje és a játékos életkora alapján súlyoz. Ha egy hazai játékos végigjátszik egy meccset az NBI-ben, akkor minden pályán töltött percért egy pontot, azaz a teljes játékidőre számítva összesen 90 pontot kap. A 90 ponton a nevelőegyesületei a nevelési idő arányában osztoznak.  A saját nevelésű játékosok pályára lépése extra pontokat ér. A pályán töltött percek után kapott pontokat szorzók segítségével súlyozza a rendszer. A legmagasabb, 3-as szorzó a TOP 5 külföldi bajnokságban valamint az A-válogatottban pályán töltött idő után jár. Így kapjuk meg a végleges pontokat - magyarázza a rendszer lényegét a szövetségi útmutató. 

A produktivitási rendszert egyéves előkészítő munka, és a nemzetközi minták tanulmányozása előzte meg. A 2017–2018-as szezon második felében került sor a tesztidőszakra, a július 21-én rajtoló, új szezontól pedig már ezen pontok alapján részesülhetnek támogatásban a klubok.

A támogatásokból nemcsak a 32 profi klub részesülhet – a négymilliárd forintos keretből közel 400 egyesület juthat forrásokhoz minden idény után.

Kedden tartott sajtóbeszélgetést az MLSZ, ahol egyrészt a rendszer lényegét ismertették az újságírókkal, másrészt pedig az előző szezon számai alapján kiosztott támogatásokról is beszéltek. A tavalyi idény számai pedig azt mutatják, hogy a legjobb öt klub:  

  • MTK 145 584 pont
  • Puskás Akadémia (98 093)
  • Budapest Honvéd (90 961)
  • Illés Akadémia (74 787)
  • Vasas (67 047) 

Az MLSZ honlapja szerint összesen 492 olyan klub volt, amelyik legalább egyetlen pontot szerzett. 

A kép azonban kicsit csalóka, hiszen a számok nem feltétlen azt mutatják, hogy az élvonalbeli csapatok előszeretettel szerepetetik a fiatalokat a pályán. Egyrészt a rendszer akkor is a nevelőegyesületet támogatja, ha a focista egy másik klub színeiben lép pályára. Másrészt pedig a rendszer része az NB II is, ennek a bajnokságnak pedig nemrég emelték meg a létszámát 20 csapatosra. Bár igaz, hogy a rendszer kevesebb pontot ad akkor, ha a játékos csupán a másodosztályban lép pályára.

A jelenlegi élvonalbeli szezon első fordulójának ponttermése alapján a Haladás kihúzhatja magát, hiszen ott áll a dobogón a Debrecen, és a Puskás Akadémia között. 

Na de mennyi is az annyi? 

Egy pont 4000 forintot ér, ennek alapján aztán lehet számolgatni.

Az Illés Akadémia a fiatalok után 299 milliót tehet zsebre.

A dobogós MTK 582 millióval dústhatná a költségvetését, ha nem lenne az MLSZ által bevezetett 450 milliós kifizetési plafon. 

Címlapgrafika: MLSZ

Szólj hozzá!

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.