Cinizmus az életmentés feltételekhez kötése Ungár és Kanász-Nagy szerint

Papp László Tamás 2020-09-28 09:05:00
Az LMP politikusai semmitmondónak tartják az EMMI válaszát.

A kormány feltételekhez köti az életmentést 2021. január elsejétől: megsarcolják azokat, akik sürgősségi egészségügyi ellátást kénytelenek igénybe venni. Azon írásbeli kérdésre, miszerint vannak nagyon szegény emberek, akik a kormány szerint nem érdemelnek életmentő műtétet, a szokásos semmitmondó választ kaptuk az Emberi Erőforrások Minisztériumától. A neoliberális Fidesz-kormány szegényekkel mutatott cinizmusa új szintet lépett, ami az LMP szerint megbocsáthatatlan bűn – mondja a párt két politikusa, Ungár Péter képviselő, és Kanász-Nagy Máté társelnök által jegyzett sajtóközlemény.

A tb-törvény módosítása szerint aki nincs biztosítva és nem fizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékot, nem látják el ingyen. Tehát ha valaki balesetet szenved, életmentő műtétet kell végezni, akkor a legszegényebbeken is behajtják a pénzt. Különösen kegyetlen ez a törvénymódosítás akkor, amikor a járványhelyzet miatt több százezren vesztették el a munkájukat és kerültek egzisztenciális létbizonytalanságba.

A kormány évek óta tudatosan és szisztematikusan építi le a szociális jogokat, vérezteti ki a szociális szektort, alulfizeti az abban dolgozókat. Az erős államot hirdető Fidesz valójában szétrombolja a gondoskodó állam alapvetéseit, az emberi méltóság megőrzésén alapuló szociális, jóléti államot. Az LMP-nek viszont határozott meggyőződése, hogy egy erős állam, azért erős, mert ott segít, ahol kell, és megbecsüli azokat, akik ebben a munkában nap mint nap közreműködnek. Többek között ezért is követeljük, hogy legyen ingyenes a sürgősségi egészségügyi ellátás, 100 százalékos táppénzt kapjanak azok, akik a járvánehelyzet miatt esnek ki a munkájukból és legyen érdemben meghosszabbítva az álláskeresési járadék folyósításának időtartama – hangsúlyozza a közlemény.

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.