Brit sebészeknek egy nap elteltével sikerült visszavarrnia egy férfi levágott péniszét

ugytudjuk.hu 2020-07-02 14:57:31
Rekordot döntöttek, ilyen hosszú idő után még sosem sikerült visszahelyezni egy olyan szervet, amely vérellátás nélkül maradt.

Egészen megdöbbentő orvosi csodára volt képes néhány brit sebész, a szigetországban ugyanis majdnem egy teljes nap elteltével sikerült visszahelyezni egy férfi levágott péniszét. A hímvessző ezidő alatt nem jutott vérellátáshoz, ennek ellenére sikerült megmenteni a szervet, a sebészek ezzel pedig új rekordot állítottak fel.

A Science Alert azt írja, hogy hat héttel az operáció után a fiatal férfi újból képes volt a vizelésre, és még az érzést is is visszanyerte a péniszében. Sőt, azóta már teljes erekcióra is képes volt a sok mindenen keresztülment nemiszerv. A sebészek a műtét után azt írták, hogy remélik, a sikerük arra bíztatja majd orvostársaikat, hogy ők is próbálkozzanak meg hasonló műtétekkel. A péniszrekonstrukció egyébként igen ritka folyamat, eddig nagyjából csak 100 ismert esetről tud az orvosközösség. 

A sikeres péniszvisszaillesztés egyébként sokban múlik az eltelt időn, de képzett mikrosebészekre és plasztikai sebészekre is szükség van a siker érdekében. Az angolok azt mondják, hogy sajnos az orvosok sokszor nem mernek időben lépni, mert nincsenek tisztában a szükséges teendőkkel, ez pedig sokszor végtagvesztéshez vezet. 

A Science Alert arról is beszámol, hogy a 34 éves férfi saját maga vágta le a péniszét, ugyanis a férfit paranoid skizofréniával kezelik, így próbált öngyilkos lenni egy pszichotikus epizód során. A férfire csak 15 órával később találtak rá, ekkor azonnal kórházba vitték, ahol szinte rögtön nekiláttak a műtétnek. A sebészek majdnem percre pontosan 24 órával azután illesztették vissza a péniszét, hogy a férfi levágta azt.

A műtét során a férfi felkarjában található vénákból vettek szöveteket, így tudták összekötni a levágott szervet a férfi testével. Szerencsére a véredények még működőképes állapotban voltak, így meg tudták menteni a férfi hímvesszőjét. 

Forrás: Science Alert

Szólj hozzá!

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.