Bréking! Elmarad minden szombathelyi március 15-i program a koronavírus miatt

Nagy Donát 2020-03-07 19:33:00
A kormány döntése után Szombathely is lépett, az ünnepi műsor azonban nézhető lesz mind a Facebookon, mind a Szombathelyi Televízión.

Ahogyan azt az Ugytudjukon is megírtuk, először a kormány, majd az ellenzék is lemondta a március 15-re tervezett megemlékezéseket Budapesten. Ezzel kapcsolatban levelet írtunk a szombathelyi városházának, helyben terveznek-e módosításokat az ünnepséggel kapcsolatban.

Nem lesz központi ünnepi megemlékezés Budapesten

Nagy Donát Elfogadja a kormány az operatív törzs ajánlását, és lemondja a március 15-ére tervezett programokat. Az operatív törzs a szombat reggeli sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy javasolta a kormánynak a március 15-ére tervezett rendezvények felfüggesztését a koronavírus okozta fertőzésveszély miatt, de a végső döntést most hozta meg a programok lefújásáról a kormány.

Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester a Facebookon rendkívüli bejelentést tett a március 15-i, városi rendezvényekkel kapcsolatban:

 

 

A koronavírus megelőzésére létrehívott Operatív Törzs ma azt a javaslatot tette a kormánynak, hogy a központi, március 15-i rendezvényt mondja le. Vezetőtársaimmal azt gondoltuk, hogy amennyiben ez a javaslat megszületik, akkor a szombathelyi rendezvényt sem fogjuk megtartani biztonsági okokból.

Ugyanakkor fontosnak tartjuk azt, hogy méltó módon tudjunk megemlékezni március 15-éről, ezért a műsorunkat elérhetővé tesszük elektronikus úton a városunk Facebook oldalán, és a Szombathelyi Televízióban.

Jelen tudásunk szerint nincsen koronavírussal fertőzött ember Szombathelyen. Hogy ez így is maradjon, fontos hogy a Népegészségügyi Központ ajánlásait betartsuk. A koronavírussal kapcsolatos legfontosabb információkat mi is közzétesszük a város honlapján és Facebook oldalán. Az információkat folyamatosan biztosítjuk, az Operatív Törzs javaslatait betartjuk, és azt kérem mindenkitől, vigyázzunk egymásra.

- mondta a videóban Nemény András.

Szólj hozzá!

Programok a Pünkösdi hosszú hétvégére Győrben és környékén

Aki nem akar otthon maradni, annak lesz hova menni és mit csinálni.

Folytatódik a kánikula, majd pünkösdvasárnap hidegfront érkezik

Hétfőre pedig országszerte mintegy 10 Celsius-fokkal esik vissza a hőmérséklet.

4 gyakori hiba a lakberendezésben, amit ne kövess el

Egy új otthon kialakítása izgalmas kaland – de könnyű elveszni a rengeteg ötlet, trend és tennivaló között.

Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

Ötször akarta önkényesen elvinni más autóját egy vasi férfi 

Kétszer sikerült is, börtön lehet a vége. 

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.