Bréking! Elmarad az idei Savaria Karnevál!

Farkas Bazsi 2020-06-12 11:03:00
Megvan a döntés.

Jelenleg is tart az a sajtótájékoztató, ahol bejelentették, hogy

Szombathely idén nem rendezi meg a Savaria Karnevált.

A döntést a járványhelyzettel magyarázták a szervezők.

Dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere kijelentette, hogy fontosabbnak tartja a város polgárainak és látogatóinak egészségét, pontosan ezért jelenleg nem lehet elég szigorú biztonsági intézkedéseket hozni, ami megelőzné egy újabb hullám kirobbanását.

"Más megyei jogú városok is kivártak és hoztak meg hasonló döntéseket"

- tette hozzá a polgármester. 

Emellett bejelentették, hogy kárpótlásul egy kisebb költségvetésű rendezvénnyel szeretnének kedveskedni Szombathely városának

"Jövőre meg fogjuk szervezni a karnevált, addig pedig valamit szeretnénk adni, mint szombathelyiek a szombathelyieknek"

- foglalta össze a polgármester.

Horváth Soma alpolgármester elárulta, hogy nyár végén jelentik be a tervezett rendezvény részleteit, ami várhatóan szeptemberben kerül megrendezésre. Elmondása szerint elsősorban Szombathely és a megye művészeit és kereskedőit szeretnék támogatni, kiemelve a szabadtéri rendezvények fontosságát, emellett persze szeretnének teret adni a szombathelyi zenekaroknak és egyéb fellépőinek.

Grünwald Stefánia, a Savaria Turizmus Nonprofit Kft. igazgatója hozzátette, hogy tudatosan nem adtak ki információt az idei Karnevállal kapcsolatban, elkerülvén a pletykákat, de a mai naptól nyilvánosan elérhető lesz a hivatalos tájékoztató. Emellett megköszönte az emberek türelmét és megértését, valamint megnyugtatott mindenkit, hogy az említett rendezvény nem a Karnevál "kistestvére", sem pedig helyettesíteni nem szeretnék a város legnépszerűbb eseményét. 

Szólj hozzá!

Csak néma csönd jött válaszul a sárvári fideszes önkormányzati képviselőktől, amikor azt kérdezték tőlük: Kinek van még köze a bucsui Magyar Péter választási indulásához?

Nemrég Varga Károly fideszes önkormányzati képviselő lapunknak vallotta be, hogy ő is gyűjtött ajánlásokat a TISZA miniszterelnökével azonos nevű jelöltnek.

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.