Breaking! Hosszú évek kihagyása után ismét lesz augusztus 20-án tűzijáték Szombathelyen

Farkas Bazsi 2019-08-14 16:46:00
Röppennek a röppentyűk, villannak a rakéták.

Augusztus 17-én indul a mega, giga, omega nagyságú Szentkirályi búcsú, amit Szombathely névadó városrészében rendeznek meg. 

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely-MSZP-DK-Együtt) a körzet képviselője egy mai sajtótájékoztatón azt mondta, hogy ez a Gyöngyöshermán-Szentkirályiak egyik legfontosabb ünnepe, hiszen Szent Király a városrész névadója és védőszentje is egyben. Éppen ezért a búcsúra minden évben megpróbálnak valami újjal előrukkolni. Tavalyelőtt haranglábat avattak. Tavaly Szent István király szobrot kapott a városrész, idén pedig nagyszabású 4 napos ünnepséget szerveznek.

Tóth elmondta, hogy a környék régi, új rendezvényhelyszínének szeretnék kialakítani a Szedreskeret. A területet rendbe rakták, a képviselő elmondása szerint, ha az őszi választáson újra bizalmat kap, akkor további fejlesztéseket szeretne megvalósítani. 

A búcsú költségvetése 2 millió forint, amit Tóth képviselői keretéből és a Gyöngyöshermán-Szentkirályi Polgári Kör kasszájából fizetnek a rendezők.

A búcsú programját, ami kedden este tűzijátékkal zárul, máris mutatjuk. 


 

Szólj hozzá!

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.