Bőkezűen oszt a kormány milliárdokat a fideszes vasi városoknak, miközben Szombathelyt megpróbálja kivéreztetni

Farkas Bazsi 2020-11-15 11:46:06
Kőszeg, Körmend, Sárvár is kapott pénzt a közelmúltban.

Sűrű volt a hét, és nem csak a koronavírus járvány kapcsán bejelentett újabb és újabb szigorítások miatt, hanem azért is, mert a kormány bőkezű pénzosztásba kezdett Vas megyében. A fideszes vezetésű önkormányzatok kaphatták elő a pénzszámoló gépet, csak úgy röpködtek a milliók és milliárdok.

Körmend 70 millió forintot kapott a városi sportcsarnok bővítésének előkészítésére. Ez még nem az az összeg, amit a tényleges építkezésre fordíthatnak, ez csupán arra szolgál, hogy a tervek elkészüljenek és a szükséges engedélyeket beszerezzék.

Kőszeg nemrég két csomagot is kapott. Az elsőként 6 milliárd forintot kapott a város az egyházi épületek felújítására. Második körben pedig 2 milliárd 800 millió forintot kapott a város belterületi útfelújításra, parkolókialakításra, csapadékvízelvezető rendszer kiépítésére. Plusz 800 millió forintot egy új temető kialakítására is kapott az önkormányzat.

Sárvár sem maradt ki a sorból. A fürdő hitelének rendezésére 1 milliárd 800 millió forintot kapott a sárvári önkormányzat. Úgy tudjuk, hogy a sárvári fürdő egyébként olyan komoly anyagi problémákkal közd, hogy közel 4 millió forintral tartozik a Vasivíznek. Bár ezt az információt a megkérdezett szolgáltató szerkesztőségünknek nem erősítette meg. 

Ehhez képest Szombathelyre eddig csak a megszorítások jutottak.

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester pénteki online fogadóóráján elmondta, hogy a városnak a jövő évi költségvetésben 2 milliárd forint feletti hiányt kell majd kezelnie, ekkora lesz ugyanis az elvonások mértéke, illetve az a plusz pénz, amit például a közösségi közlekedés üzemeltetésére az önkormányzatnak magának kell kifizetnie. 

És akkor még nem számoltunk például olyan tételekkel, mint a Haladás Sportkomplexum üzemeltetése, amihez az elmúlt két évben 300-300 millió forintot adott a kormány. Hogy jövőre lesz-e ez a pénz nem tudni. A városvezetés a Haladás VSE és a Labdarúgó Kft. vezetőivel együtt írt levelet a minisztériumnak, hogy megtudják lesz-e továbbra is támogatás. Válaszról egyelőre nem tudni.

A héten végigvitt pénz osztogatásból azonban jól látszik a kormány üzenete, azok a polgárok, akik nem szavazták meg a fideszes városvezetést és polgármestert nem sok jóra számíthatnak az elkövetkezendő közel másfél évben. 

Szólj hozzá!

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.