Biztonsági őr lopott egy vásárlótól Győrben

Székely Zoárd 2020-09-02 14:06:16
Egy ismerőse vonta el a sértett figyelmét.

Egy győri üzlet biztonsági őre kifigyelte az üzletben nagy összegű készpénzt magánál tartó férfit, telefonon a helyszínre hívta az ismerősét, aki követte, majd meglopta a vevőt. Az ellopott 650 ezer forint a biztonsági őr otthonából került elő.

Az egyik győri üzlet biztonsági őre észlelte, hogy egy férfi a nála lévő nejlontáskában egy pénzköteget tart magánál, majd abból kivesz egy húszezrest és azzal fizet. Az őr telefonon egyeztetett egy ismerősével, majd kiment az üzlet elé és ott találkozott vele. Ezt követően együtt figyelték az üzletből kilépő, autójához igyekvő vásárlót, ahová a biztonsági őr társa követni is kezdte a férfit.

Az elkövető az autónál meg is szólította a csomagtartóba pakoló sértettet és azzal terelte el a figyelmét, hogy „főnök, önnek le van engedve a bal első kereke”. Mikor a vevő az autó első kerekeihez ment, az elkövető eltulajdonította a 650 ezer forintot tartalmazó nejlontáskát a sértett okirataival, bankkártyájával és telefonjával együtt. Az értékekkel pedig visszament a biztonsági őrhöz, akivel együtt bementek az üzlet mosdójába.

Mikor a vevő a biztonsági őrtől rövid idő múlva segítséget kért, az őr a biztonsági szolgálatnak annyit jelzett, hogy egy ember elhagyta az iratait. Három nap múlva a biztonsági őr otthonának gyerekszobájából, a szekrény mögül került lefoglalásra a 650 ezer forint. Az ügyészség minősített lopással vádolja az elkövetőket, akik akár öt év börtönt is kaphatnak.

Szólj hozzá!

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.