Bartók zenéjére is improvizálnak Szombathelyen a 20. Lamantin Jazz Fesztiválon

Vágvölgyi Bálint 2019-06-17 19:30:00

Bartók Béla műveire is improvizálnak Szombathelyen 20. Lamantin Jazz Fesztiválon és a hozzá kapcsolódó 17. Lamantin Improvizációs Tábor zenészei és fellépői június 23. és 29. között - közölték hétfőn a rendezvénysorozat sajtótájékoztatóján a szervezők.

Tímár Péter főszervező elmondta: hatvan fellépő, tizenhat koncertet ad a fesztiválon, a hazai és a nemzetközi dzsesszélet kiválóságait hallhatja és láthatja a közönség.

Hozzátette: a koncertek sora az eddigi hagyományok szerint az improvizációs tábor tanári karának közös koncertjével kezdődik, vasárnap a Weöres Sándor Színházban a Lamantin Klubban, hétfőn pedig ugyanitt lép a színpadra a Sárik Péter Trió, amelynek improvizatív zenéje Bartók Béla műveiből táplálkozik.

Talán egyik zeneszerző sem volt akkora hatással a mai dzsesszre, mint Bartók a zongoradarabok trióra hangszerelve még karakteresebben szólnak, a nagyzenekari művek és a népdalfeldolgozások is új arcukat mutatják és végtelen teret adnak az improvizációnak - jegyezte meg. Kedden ad koncertet a Borbély Mihály Polygon elnevezésű formáció. Borbély Mihály a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a dzsessz hazai programkínálatának egyik legfontosabb helyszíne a fennállásának 20. évfordulóját ünneplő Lamantin Jazz Fesztivál és Improvizációs Tábor,  utóbbinak egyik alapítója és egykori tanára is.

Ugyancsak kedden este hallhatja a szombathelyi közönség Liane Carrollt, a dzsessz és a soul brit "nagyasszonyát", aki nemcsak nagyszerű énekes, de kiváló zongorista is. Őt követi a Németh Trio Ferenc, Wolfgang Muthspiel és Tzumo Árpád alkotta trió, ők a bostoni Berklee College of Music diákjai voltak, nemzetközileg is elismert zenészeknek számítanak.

Szerdán a Juhász Márton Quartet játszik. Csütörtökön ismét a bluesé lesz a főszerep, Kenny "Blues Boss" Wayne ül a zongorához a szombathelyi Művelődési és Sportház színpadán. Őt követi Pribojszki Mátyás szájharmonikás Jumping Matt and his Combo feat. Custom Big Band kíséretében. Végül a bluesnapot a New Orleansból érkező Jon Cleary & The Absolute Monster Gentlemen koncertje zárja. Pénteken Bényei Tamás és a Gramophonia Hot Jazz Orchestra lép fel.    

Június 29-én szombaton délután hagyományos módon az improvizációs tábor több mint 120 hallgatójának és tanárainak közös koncertje zárja majd a fesztivált.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a JUSTNature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.