Balassa Péter úgy értesült, hogy Puskás Tivadar nem akarja összehívni az utolsó, szeptemberi közgyűlést

Farkas Bazsi 2019-08-29 14:57:00
A Jobbik képviselője szerint a polgármester ezzel bojkottálná, hogy ne születhessen meg az alacsonyabb küszöbű helyi népszavazási rendelet.

"Fél a szombathelyi néptől a Fidesz" - ezzel kezdte mai sajtótájékoztatóját Balassa Péter jobbikos önkormányzati képviselő. Aki azzal folytatta, hogy ez a magyarázat arra, hogy nem támogatta a Fidesz frakció azt a kezdeményezést, ami nyújtott be a közgyűlés elé, vagyis, hogy a helyi népszavazási küszöb 10 ezerről 7 ezerre csökkenjen. 

Balassa ezt azzal indokolta, hogy szerinte a városlakóknak kell eldöntenie, hogy mit szeretnének Szombathelyen. 

Kedden azonban azt lehetett tapasztalni, hogy a Fidesz frakció Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő utasítására nem támogatta a javaslatot. Hende pedig sejthetően a pesti akaratnak tett ezzel eleget. 

A többség azonban így is megszavazta a határozati javaslatot, így a következő, menetrendszerinti közgyűlésen rendeletet kellene alkotnia a testületnek.

Balassa ma azt mondta, úgy értesült, hogy Puskás polgármester nem fogja összehívni a közgyűlést, így nem fogják tudni végigvinni a képviselői többség akaratát. 

Mindezek mögött pedig az húzódik, hogy a Fidesz fél a szombathelyiektől.

Szólj hozzá!

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.