Az SZFE hallgatók elutasítják az épületek kiürítésére irányuló rendelkezést

Farkas Bazsi 2020-10-16 20:43:08
Az őszi szünetet a tanév eredeti rendje szerint, október 22. és 28. között tartják meg.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói elutasítják az épületek kiürítésére irányuló rendelkezést, és a tanév rendjének módosítását sem fogadják el - hangzott el a hallgatók péntek esti budapesti sajtótájékoztatóján, tudósít az MTI.

A hallgatók név nélkül nyilatkozó képviselője azt mondta, hogy az őszi szünetet a tanév eredeti rendje szerint, október 22. és 28. között tartják meg. Mint fogalmazott, a tanév rendjének módosítását előíró kinevezett rektorhelyettes törvénybe ütközően nyerte el megbízatását, ezért az általa kiadott utasítás sem tekinthető jogszerűnek.

Ebben a kérdésben jogi úton fognak fellépni - tette hozzá.

A hallgatók szerint Szarka Gábor újonnan kinevezett kancellár az épületek kiürítésére vonatkozó rendelkezését semmilyen indokkal nem támasztotta alá, nincs nyoma annak, hogy a döntés járványügyi szakértő bevonásával született volna.

Úgy vélik, hogy ez az intézkedés a hallgatói véleménynyilvánítás elhallgattatására irányuló, politikai szándékot deklarál.

A hallgatók szerint a kancellár visszaélésszerűen gyakorolja a hatásköröket: a fizetések jogellenes visszatartásával fenyegetett és az internetelérés szüneteltetéséről is döntött.

Most pedig lakhatásuktól akarja megfosztani a kollégistákat - hangsúlyozta a hallgatók képviselője, hozzátéve, hogy a kollégium lakói birtokvédelemért folyamodtak a helyi jegyzőhöz.

Elmondta, hogy a hallgatók termenként őrzik a Vas utcai és a Szentkirály utcai épületet, és fenntartják a blokádot, amíg az egyetemi autonómiát nem garantálják számukra.

Az intézmény épületeinek kiürítésére vonatkozó rendelkezést a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatói közleményben utasították vissza pénteken.

Fotó: Színház- és Filmművészeti Egyetem HÖK Facebook

Azt írták, hogy az egyetem fenntartója, a kancellár és a megbízott rektorhelyettes "átlátszó módon" egy világjárványt használ ürügyként arra, hogy a tiltakozó hallgatókat az egyetemfoglalás feladására kényszerítse.

AZ SZFE oktatói szerint az új vezetés - amely korábban azzal vádolta meg a tiltakozókat, hogy ellehetetlenítik az oktatást - az őszi szünetet kiterjesztve, példátlan módon, teljes egészében betiltotta az oktatást.

Az épületek 18 órakor kezdődött kiürítéséről Szurdi Panni, az SZFE HÖK szóvivője az ATV-ben azt mondta, hogy az üzemeltetés munkatársai megpróbálták kiüríteni a termeket, amelyeket a diákok nem voltak hajlandók elhagyni.

Ezt tudomásul vették, jegyzőkönyvet vettek fel róla, és semmilyen atrocitás nem történt - tette hozzá.

Szólj hozzá!

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.