Az RTL megcsinálta a legkreténebb és egyben legszerethetőbb tévéműsort az Álarcos énekessel

Farkas Bazsi 2020-02-10 08:24:00
Az önszórakoztatás még sosem volt ennyire látványos.

Ha a célja az volt az RTL-nek, hogy megint egy olyan formátummal rukkoljon elő, amiről garantáltan beszélni fognak a piacon, a kocsmában meg az osztálytermekben, akkor kihúzhatja magát, hiszen az Álarcos énekessel egészen biztosan elérte. 

A formátum tegnap este rajtolt el, értelme pedig annyi van, hogy a zsűrinek, vagyis ez esetben a nyomozóknak nevezett négyesnek ki kell találnia, hogy ki az, aki beöltözött egy jelmezbe. Ehhez az éneklés előtt levetített kisfilmben elrejtett információmorzsák adnak segítséget. Maga az éneklés egy szükséges rossz. Azt ugyanis már régóta tudjuk, hogy a tévével szinte csak egyetlen más szórakoztatóipari ágazat kompatibilis, az pedig az éneklés. Tudták ezt már a Táncdalfesztiválok idejében is, a forma pedig azóta sem sokat változott. 

Egy-egy éneket meg lehet húzni akár 2 percre, ezzel pedig még pont ott van a produkció a szórakoztató kategóriában, erre aztán felfűzték most a jelmezt és a kisfilmet. 

Magam sem tudom, hogy miért, de végülis érdekelt az éneklő panda, a riszáló robot, a pajzán nyuszi és az esetlen szörnyecske. Az ember kíváncsi természet, és előbb utóbb azért tudni akarjuk, hogy ki is volt a jelmezbe bújtatva. Én magam is a tévé előtt kiabáltam be a nyomozók tippjei közé, hogy szerintem ki lehet az álarc mögött.

Azért lássuk be, ennyire grandiózus díszletet, jellmezt gyártani egy teljesen kretén ötlethez szinte már-már pazarlás. Viszont ha csak egyetlen szegmensét is olcsósítják a shownak, akkor fele ennyire sem működött volna a dolog. Pont attól nőtt túl a gagyin, hogy vérprofi körítést raktak egy egyébként óvodásoknak kitalált formátumhoz. 


A zsűri/nyomozók castingja azért hagy némi kivetnivalót maga után. Nem a legviccesebb, legfrappánsabb négyest sikerült összeültetni. Az mindenesetre előremutat, hogy Dancsó Péter, You Tuber is kapott egy széket, ami akár mérföldköve lehet annak, hogy a kereskedelmi tévék kezdik felismerni, hogy a fiatal generáció már nem ül le a varázsdoboz elé, hanem ott és akkor akarja megkapni a tartalmat, amikor neki ahhoz kedve van.

Első fecske ez, de tetszik, nem tetszik, ezzel kezdenie kell majd valamit a hagyományos tévésnek.


Hogy mennyire gondolta maga az RTL is komolyan az Álarcos énekest, azt jól mutatja, hogy semmi mással nem merte versenybe küldeni, így vasárnap este tűzte műsorra, amikor leginkább csak a pár éve a mozikban futott, bluckbasterek szoktak helyet kapni a konkurencia idő sávjában.

És, hogy mennyire lesz sikerek ez a “vetélkedő”, az csak annak a kérdése, hogy az első adás utáni visszajelzésekből mit szűr le a gyárt. Én magam ugyanis azt mondom, hogy bőven elfér egy ilyen énekes “Játék határok nélkül” a kínálatban, ahhoz azonban, hogy szórakoztatóbb legyen a végtermék, egy hangyányit pörgősebbre kéne venni az adásokat. Egy picit ugyanis sok volt az üresjárat. 

Aki pedig komolyan gondolja az Álarcos énekest, az valószínűleg más egyéb disznóságokra is képes lenne. 

Szólj hozzá!

Távozott a Vas Népe, a Kisalföld, és a KEMMA összevont divízió főszerkesztője

A továbbiakban Pásztor Zoltán megbízott főszerkesztőként irányítja a szakmai munkát.

A lakás komfortja sokszor egyetlen rossz döntésen múlik

Egy otthon kényelmét könnyű természetesnek venni egészen addig, amíg valami nem működik úgy, ahogy kellene.

Felolvasólánccal és ingyen elvihető könyvekkel ünneplik az Olvasás Világnapját Győrben

Szeptember 8-án a Honvéd Ligetben várja programokkal a győrieket a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér.

Locsolással kezelték a felbontott azbesztes zúzalékot Bükön

Megkaptuk a 25 tonna szennyezett kőzet felszedésének protokollját.

Női seriff lesz a városban: megválasztotta az Országgyűlés Unger Annát a vagyonvisszaszerzési hivatal élére

137 képviselő támogatta az NVVH új elnökét - a hivatal szeptember 1-jén kezdi meg működését.

Ismét nem működik a röntgengép Sárváron 

Celldömölkre kell utazniuk a betegeknek.

Az önálló varrógépkezelés művészete: tanfolyamok, amik segíthetnek

Sokan álmodoztak már arról, milyen lenne önállóan kezelni a varrógépet és saját ruhadarabokat alkotni.

Gyere! Mutatjuk, mit csinálj Győrben a nyár utolsó hétvégéjén!

Zajlanak a bornapok, de rengeteg minden mást is kínál a város. 

Jó hír a győrieknek: szeptember 1-jén újra megnyitják a Zrínyi utat, és a buszok is visszatérnek eredeti útvonalukra

Az iskolakezdésre befejezik a legfontosabb munkákat, a járdák helyreállítása azonban még szeptember első felében is folytatódik.

Diószegi Judit: A jogerős ítélet előtt is van lehetőség kényszerintézkedések alkalmazására

A TISZA Párt győri országgyűlési képviselője szerint félreértésre adhat okot az NVVH elnökjelöltjének meghallgatásán elhangzott kijelentés a jogerős ítéletekről.

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.