Az Őrségben motorozott egy férfi részegen, forgalomból kivont motorral és jogsi nélkül

Nagy Donát 2020-12-28 10:13:51
Megpróbált elmenekülni a rendőrjárőr elől, de nem volt olyan jó motoros, mint hitte.

A Körmendi Járási Ügyészség ittas járművezetés vétsége miatt emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki közepes fokban ittasan vezette a motorkerékpárját 2020 szeptemberében egy az Őrség peremén található településen - írja a Vas Megyei Főügyészség.

A vádirat szerint a rendőrjárőr meg akarta állítani a vádlottat, ezért megkülönböztető fényjelzést használt. A vádlott először megállt a lakása előtti útszakaszon, majd mégis tovább indult.

A járőr követte a vádlottat, akit többször megállásra utasított a hangszórón keresztül, miközben folyamatosan használta a fényjelzést. A vádlott ennek ellenére ráhajtott az árvízvédelmi töltésre, ahonnan egy hídra akart kanyarodni, azonban megcsúszott a motorral és elesett. A vádlottnak nem volt a motor vezetésére jogosító engedélye, a járművet pedig nem helyezték forgalomba és arra kötelező felelősségbiztosítást sem kötöttek.

A Körmendi Járási Ügyészség pénzbüntetés és járművezetéstől eltiltás kiszabására tett indítványt.

Szólj hozzá!

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.