Az LMP szerint nincs is Magyarországnak lakáspolitikája

ugytudjuk.hu 2020-01-13 18:08:00
Az LMP azonnali megoldást szeretne a problémára.

Sajtóközleményt juttatott el lapunkhoz az LMP, amiben Matolcsy György általunk is közölt kijelentésére reagáltak. A közleményt változtatás nélkül közöljük:

Már a Magyar Nemzeti Bank elnöke is elismerte, hogy a kormány lakhatási politikája kudarcot vallott. A jegybankelnök arra hívja fel a figyelmet, hogy Budapesten 2014 óta 184 százalékkal emelkedtek a lakásárak, a lakásállomány megújulási rátája pedig 0,4 százalék. A magyarok elavult, régi lakásokban laknak, amelyekért a fizetésekhez viszonyítva európai szinten is messze átlagon felüli összeget fizetnek ki. Ma ott tartunk, hogy sok nyugat-európai fiatalnak hamarabb lesz saját lakása, mint egy magyarnak, és kevés olyan európai ország van, ahol egy átlagbérből élő polgárnak olyan kétségbeejtő a helyzete, mint a magyaroknak.

Az LMP nem ért egyet Matolcsy Györggyel, szerintünk ugyanis a kormány lakáspolitikája nem lehet elhibázott, hiszen egyszerűen nem is létezik. A kormány tétlenül nézte az ingatlanárak emelkedését, az albérletárak elszállását, ahelyett, hogy érdemi intézkedéseket hozott volna. Példákért nem kell messzire menni, a hasonló adottságokkal rendelkező Szlovákiának például nem jelent gondot a bérlakásprogram elindítása. A Lehet Más a Politika felszólítja a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul nevezzen ki egy lakhatásért felelős tárca nélküli minisztert, és hozzon érdemi, valós megoldást kínáló lépéseket a horrorisztikus helyzet felszámolására. Az LMP emellett saját lakhatási javaslattal készül, amelyet az elkövetkező hetekben mutatunk majd be.

Szólj hozzá!

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.