Az LMP az otthonápolási díj növelését és az idősellátás javítását szorgalmazza

Kovács Lilla 2020-02-02 16:18:00
Azt szeretnék elérni, hogy a nem gyermeküket otthongondozók esetében is legalább a minimálbér szintjét érje el az otthonápolási díj.

Az LMP négy javaslatot terjeszt az Országgyűlés elé az otthonápolási díj emelése, valamint az idősellátás minőségének javítása érdekében - közölte Ungár Péter, a párt országgyűlési képviselője vasárnap budapesti sajtótájékoztatóján. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: az LMP azt szeretné elérni, hogy a nem gyermeküket otthongondozók esetében is legalább a minimálbér szintjét érje el az otthonápolási díj. Emellett a kormánynak legalább 150 milliárd forintot az állami férőhelyek bővítésére kellene fordítania - írta meg az MTI.


Szükségesnek látják a szociális és az egészségügyi bértáblák egységesítését, a negyedik javaslattal pedig felszámolnák az egyházi és állami idősotthonok normái közti különbségeket, mert az egyházi intézmények most az állami norma 1,6-szorosát kapják - sorolta.

Javaslataikat azzal indokolta, hogy jelenleg azok, akik főleg idős, demenciával élő szüleiket gondozzák otthon, 38, illetve 58 ezer forintot kapnak otthonápolási díjként. Ez Ungár Péter szerint semmire nem elég, ráadásul a kormány négy éve nem bővített férőhelyet az idősgondozásban. Az ellenzéki politikus közlése szerint jelenleg a szociális ellátásra fordított összes támogatás és bér együtt nem éri el a GDP egy százalékát.

Kérdésre válaszolva Ungár Péter a kórházi beszállítók tartozásának 80 százalékos kifizetésére vonatkozó javaslatot "nem piacgazdasághoz megfelelő működésnek" nevezte. A Párbeszédtől kiszivárgott vitairat kapcsán pedig úgy fogalmazott: "Magyarországnak az az érdeke, hogy a zöldpolitikát a zöld pártok csinálják". Hozzátette: szerinte megfontolandó Karácsony Gergely főpolgármester javaslata, hogy az LMP és a Párbeszéd "szoros szövetségben működjön együtt".


Arra, hogy a vitairatban van olyan felvetés, amely szerint hagyni kellene az LMP további erózióját és abból profitálni, azt mondta: mind a Párbeszéd, mind az LMP részéről az "önkritika és az alázat fontos". Ez vezet arra, hogy tudják, nem pártpolitikai módon kell hozzáállni ahhoz, hogy Magyarországnak erős zöld képviselete legyen, hanem "az ügyet kell nézni", és "ebben az együttműködés lehet, hogy jobb, mint a széthúzás" - fogalmazott.

Szólj hozzá!

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.