Az Egis Körmend edzője kettős céllal fut neki a szombati, Szolnok elleni meccsnek

Vágvölgyi Bálint 2019-10-10 20:20:00
Matthias Zollner azt szeretné, ha győzne és közben fejlődne csapata.

Az Egis Körmend hivatalos honlapja készített interjút Matthias Zollnerrel a csapat vezetőedzőjével. A tréner elégedett volt az Alpok Adria Ligában szereplő fiatalok produkciójával, és válaszolt arra a kérdésre is, miért rontottak sok tiszta ziccert Sopronban, a bajnokság második fordulójában.

- Ez az a kérdés, amire nehéz válaszolni, nagyon sok oka lehet. Nem szeretnék magyarázkodni, de a labda is teljesen új, ilyenkor még csúszós, nehéz vele játszani. De mondom, semmiképpen sem szeretnék magyarázkodni, magyarázatot találni erre. Rossz az, hogy kihagytuk a ziccereket, de elrontottunk tizenegy büntetőt is. Sokat hibáztunk. Volt egy olyan szakasza mérkőzésnek – az ötödik és a huszonötödik perc között – amikor kiválóan kosárlabdáztunk. Mínusz nyolcról elléptünk plusz tizenötre, ez összességében 23 pontos különbséget jelentett ebben a húsz percben. Ami ez előtt és utána volt, arról nem is szeretnék beszélni. Az nem volt jó kosárlabda. Említettük már, hogy még a szezon elején vagyunk, hullámzó a játék, vannak jobb és rosszabb periódusaink. Ahogy mondtad, sok ziccer, sőt büntető is kimaradt, de védekezésben sem voltunk jók a meccsnek azokban a részeiben. De győztünk, két sikerrel állunk a tabellán. A lényeg, hogy tanuljunk a hibáinkból, és hogy ezen a hétvégén jobban teljesítsünk - mondta Zollner.

Az Egis Körmend a következő fordulóban a Szolnoki Olajbányász csapatát fogadja.

- A Szolnok elleni meccs itthon, az egy teljesen más történet. Teljesen más kosárlabda, más játékosok, de a célunk egyértelmű: Nyerni szeretnénk és fejlődni, előbbre lépni. Persze nehéz megtalálni az egyensúlyt ilyen kettős célnál, de számunkra nagyon fontos, hogy nem csak nyerni akarunk, javulni is szeretnénk a játékban. Fontos a győzelem, de a legfontosabb, hogy mindig előbbre lépjünk, hogy a szezon végén is nyerhessünk. Sok mindent tudunk a Szolnokról, többet, mint korábban, hiszen már ők is játszottak két bajnokit. Nehéz meccsre számítunk - nyilatkozta az edző.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.