Az amerikai elnökválasztás előtt egy nappal egy aszteroida húz majd el a Föld mellett

Fehér Buda 2020-10-19 16:46:06
Nem túl jó ómen.

November harmadikán ismét elnököt választanak az Amerikai Egyesült Államokban. Pont egy nappal előtte viszont egy hűtőszekrény méretű aszteroida fog elhúzni a bolygónk mellett, adta hírül a NASA. Az űrszikla iszonyú gyorsan szágold a vákuumban, az amerikai csillagászok szerint 40 ezer km/h-val halad a 2018VP1 névre keresztelt aszteroida. 

A NASA szerint nem kell kétségbe esni, habár eléggé ijesztő alkalmat választott az aszteroida, hogy beköszönjön, mindössze 0,41 százalék esélye van arra, hogy belépjen a Föld légkörébe. Az amerikai űrkutatók azt mondják, még akkor sem történne baj, ha a 2018VP1  tényleg belépne a légkörbe, a csekély mérete miatt szinte azonnal elporladna, írja a Metro.

Az űrkutatók egyébként azt mondják, nem is az aszteroida közelsége az, ami miatt érdekes a 2018VP1 érkezése, hanem azért, mert a NASA ilyen korán felfigyelt rá. A űrkutatók jelenleg közel egymillió kisebb-nagyobb űrkavics pályáját követik. Ezek az aszteroidák valószínűleg még 4,6 milliárd éve, a naprendszerünk keletkezésekor indultak az útjukra, de az ismert aszteroidákon kívül még több millió utazik csak a mi bolygónk közelében. 

A NASA teljesítményére Neil deGrasse Tyson, amerika legkedveltebb tudósa is felfigyelt, aki szerint az űrkutatók munkája előre tudja jelezni, ha egy aszteroida elérné a Föld felszínét. Tyson a jó hírt viszont egyből lecsapta egy kis riogatással, a kutató szerint ugyanis a Föld kormányainak nincs terve arra, hogy mit tennének, ha tényleg ütköznénk egy bolgyóközi utazóval. 

Szólj hozzá!

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.