Autóstalálkozót szerveztek Szombathelyen egy beteg kislány megsegítéséért

Nagy Donát 2020-09-13 16:56:32
Minimum egy marék kupak volt a beugró, több zsáknyi gyűlt össze belőle. Emili kezelésére fordítják az értük kapott pénzt.

Nem mindennapos autóstalálkozó volt szombaton este Szombathelyen, a Tesco Hipermarket parkolójában.

A szervező Fitment Family klub célja az volt, hogy minél több kupakot össze tudjanak gyűjteni egy beteg kislány, Emili kezelésére. A 3 éves életvidám picúr halmozottan sérült, egyedül sem kúszni, mászni, sem ülni, állni és járni nem tud. Epilepsziás, mind két fülére súlyosan hallássérült.

A kupakgyűjtéssel Emili családja egy kis anyagi kiegészítést kaphat, így többször eljutnak majd Solymárra a Borsóházba, intenzív terápiára, ami rengeteget segíthet a fejlődésben. A műanyag kupakokat egyébként egy erre szakosodott üzem veszi át, és fizet értük.

A szervezők kiemelik, hogy a Fitment Family tagjai már több hasonló rendezvényt is tető alá hoztak. Ezekkel próbálják hozzásegíteni a fiatalokat, hogy átérezzék:

adni jó!

Szólj hozzá!

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.