Négy képünket is megtekintheti a szombathelyi sajtófotó kiállításon

ugytudjuk.hu 2020-08-20 17:45:00
Tizedik alkalommal nyílt tárlat Szombathely elmúlt egy évének legfontosabb közéleti, sport- és kulturális eseményeit megörökítő sajtófotókból.

A meghirdetett pályázatra három kategóriában 25 hivatásos és szabadúszó fotós, összesen 146 alkotással jelentkezett, amelyekből a szakmai zsűri - Benkő Sándor, Gáspár Gábor és Seres Péter - választotta ki a kategóriagyőzteseket és a kiállításra ajánlott képeket is - írja a Szombathely.hu.

A X. Szombathelyi Sajtófotó-kiállítás és Pályázat díjazottai:

Hír/esemény kategória: Nagy Jácint / Savaria Fórum - A győztes joga című képével
Kultúra kategória: Mészáros Zsolt "Sadness" / szabadúszó - Kiégve című képével
Sport kategória: Hornyák Emőke / Hungary Sport - Olló című képével
a zsűri különdíja: Hódos Tamás / szabadúszó - Berepülés című képével

Angyal László-emlékdíj: Hódos Tamás / szabadúszó - Berepülés című képével

Fotók: Bonyhádi Zoltán

Az idei évben új helyszín ad otthont a kiállításnak. A - március 15-éről a koronavírus-járvány miatt elhalasztott - díjátadóval egybekötött megnyitót augusztus 20-án, a Weöres Sándor Színházban rendezték. A kiállítást dr. Nemény András, Szombathely Megyei jogú város polgármestere nyitotta meg, pohárköszöntőt mondott Benkő Sándor fotóriporter, a szakmai zsűri elnöke.

A sajtófotó-kiállítás a nagyközönség számára augusztus 28-án 18:00-tól lesz elérhető, négy hétig, a WSSZ aulájának nyitvatartási idejében.

A kiállításon kollégánk, Vágvölgyi Bálint képeit is megtekintheti.

Ó kapitány, kapitányom! - Váradi Benedek, a Falco csapatkapitánya a Körmend legyőzése után kosárlabdabajnokság középszakaszában, 2019. májusában

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Induljon a zúzás! - A Szombathely Crushers csapatának látványos bevonulása a bajnoki döntőre, 2019. júliusban

Fotó: Vágvölgyi Bálint

KÖZsötétítés - A Béke tér a közvilágítás lámpacseréje után, 2019. márciusban

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Nem annyira király – Király Gábor vonul be az öltözőbe, miután az utolsó percben szögletből kapott gólt a Paks ellen 2019. áprilisban. A Haladás ezzel a döntetlennel került kilátástalan helyzetbe a kiesés elleni harcban, végül is ki is estek. Király a szezon végén visszavonult

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.