Arra buzdít a Győr-Moson-Sopron megyei kereskedelmi kamara, hogy vásároljunk helyi termelőktől

Pintér Bence 2020-05-22 15:07:00
Közben Kisalföldi Kosár néven bevásárlóközösség indult helyi termelők részévtelével.

A Győr-Moson-Soproni Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Győri Bevásárló Utcák Alapítvány együttműködésével kampányt indít Nálam a megyei kereskedők az elsők! címmel, hogy felhívja a figyelmet, vásároljunk tudatosan a megyei vállalkozók kínálatából.

„A koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben még fontosabb egymás segítése és az összefogás. A cél, hogy védjük és erősítsük a megye gazdaságát, munkaerőpiacát és újra megtöltsük élettel a belvárosi utcákat! Győr-Moson-Sopron megye mindig is élen járt a példamutatásban, ezért reméljük, hogy ezúttal is sokan csatlakoznak a felhíváshoz” – írják a kampány kapcsán, amit online sajtótájékoztatón jelentettek be szerdán.

Szerencsés véletlen, hogy pont a kampány kezdetével egyidőben indult el a Kisalföldi Kosár nevű helyi bevásárlóközösség,

amelynek honlapján kisalföldi kistermelők termékeiből válogathatunk. A rendeléseket kedd éjfélig kell leadni, a csomagokat pedig Győrben a Budai út 7. alatt, a Torula Művésztérben lehet átvenni csütörtökön 16 és 19 óra között. Az áruk ellenértékét a helyszínen, készpénzben lehet fizetni.

A bevásárlóközösség további termelők jelentkezését várja, emellett önkénteseket is toboroz, akik a csomagokat összeállítják.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.