Áron alul értékesítheti az önkormányzati ingatlanokat Kőszeg

Nagy Donát 2020-03-11 10:36:00
Nagyon lepusztultak a lakások, esély sincs a felújításukra, emiatt hamar szabadulnának tőlük.

Végkiárusítás! címmel jelent meg az a poszt Rába Kálmán, kőszegi önkormányzati képviselő blogján, amelyben azt írja:

Kőszeg városának képviselő-testülete 20%-kal leértékelte, majd eladásra kínálja bérlakásait.

Rába adatai szerint a rendszerváltás után Kőszeg városának 1300 körüli, bérlakásként funkcionáló ingatlanja volt, ám ez a szám napjainkra 291-re csökkent. De a meglévő bérlakások jelentős része nagyon rossz állagú, szinte lakhatatlan állapotban hánykolódik.

A blog azt írja, a legutóbbi képviselő-testületi ülésen olyan vagyonhasznosítási koncepciót terjesztettek be, amely gyakorlatilag végkiárusítást hirdet.

Tény, hogy a városi tulajdonban lévő kőszegi ingatlanok felújítására nincs pénze a városnak, de az sem jelent megoldást, hogy minden városi vagyonelemet eladásra kínálunk. Az pedig már a pofátlanság netovábbja, hogy a testület fideszes többsége (egy kivételével) az értékbecslő által megállapított városi ingatlanok árát egy határozattal, 20%-kal még tovább csökkentette. 

- jelent meg a bejegyzésben.

Egyébként ha belegondolunk, sok területen alkalmazzák azt a gyakorlatot, hogy több termék együtt olcsóbban is megvásárolható.

Ám mivel jelen esetben közpénzről van szó, kérdéseimmel a Kőszegi Közös Önkormányzati Hivatalhoz fordultam, hogy megtudjam, mik a hivatalos terveik az ingatlanokkal és a befolyó összeggel kapcsolatban. A válaszukat természetesen szintén közzétesszük.

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.