Annyira sürgős volt a szombathelyi fideszes képviselőjelölteknek a mobil kormányablak előtt pózolni, hogy azzal sem törődtek, hogy az autónak még csak területfoglalási engedélye sincsen

Farkas Bazsi 2019-09-20 14:46:00
Vagy lehet a Fideszre már végképp nem vonatkoznak a szabályok?

Szeptember 16-án Lendvai Ferenc, Melega Miklós, Janzsó Zoltán fideszes képviselőjelöltek és Balázsy Péter a párt polgármesterjelöltje boldogan pózolt a Domus áruház tövében parkoló mobil kormányablak előtt. 

Az ügynek annyi előzménye van, hogy még a tavalyi őszi időközi választáson a Szombathelyen már akkor összeállt ellenzék jelöltje László Győző programjában azt ígérte, hogy szorgalmazni fogja, hogy kormányablak nyíljon a Domusban. De nemcsak ez, hanem a közműveknek is létesüljön itt ügyfélszolgálata. 

Az eredményt már ismerjük László 927 szavazatot kapott, míg kihívója a fideszes Melega csupán 696-ot. 

Bár a szavazók többsége Lászlót választotta, a közgyűlés, amikor még  fideszes többsége volt, hallani sem akart az ötlet megvalósításáról. Később aztán, amikor az ellenzéki többség átvette a város vezetését, a közgyűlés megállapodott abban, hogy meg kell vizsgálni a kormányablak létesítésének lehetőségét. 

Az önkormányzat meg is kereste a kormányhivatalt, hogy megtudják milyen feltételeknek kellene ahhoz teljesülnie, hogy kormányablak létesülhessen a Domusban. A hivatal azonban még csak válaszra sem méltatta a városházát. 

Ellenben a többségében még csak jelöltekből álló fideszes csapat úgy néz ki, hamar zöldágra vergődött a hivatallal. De talán túlságosan is elkapkodták a mobil kormányablak ideiglenes telepítését.

Az autó közterületre parkolt le, területfoglalási engedély szükséges ahhoz, hogy felhajthasson a járdára. 

Napokkal a pózolás után is meghajolva áll a kandeláber a kormányablak busz mellett, ennek megjavítása már nem jutott eszébe a képviselőjelölteknek


Az akciót a fideszes jelöltek szeptember 16-án mutatták be. Ezen a napon meg is érkezett a szombathelyi polgármesteri hivatalba az engedélykérelem. Az engedélyt azonban csak másnap, szeptember 17-én állította ki a hivatal. 

Ezek szerint szeptember 16-án engedély nélkül parkolt a járdán a kormányablak autó.


A másik érdekesség, hogy a hivatal a kezelői hozzájárulást rendezvény lebonyolításához adta ki. Ilyent például cirkuszok esetében szoktak kiadni, de mivel arra még nem volt példa, hogy kormányablak autót parkoltasson valaki a város egyik gyalogosoknak fenntartott terén, a hivatal más kategóriát nem tudott neki kitalálni. 

Az autó december 31-ig kapott engedélyt.

Azon túl, hogy úgy látszik ismét egy olyan terület került elő, ahol a Fidesznek nem kell betartania a szabályokat, egy másik, bizonyos szempontból, sokkal aggasztóbb tény is napvilágra került.

A rendszert nem érdekli a választók akarata.

A választók ugyanis igent mondtak László Győzőre és támogatták az elképzelését, hogy kormányablak nyíljon a Domusban. Elsőként a szombathelyi fideszes többség, aztán pedig a kormányhivatal tett úgy, mintha közel 1000 ember voksa semmis lenne, visszaélve így a hivatali hatalmával.

Most pedig a Fidesz kvázi azzal zsarolja a választókat, hogy teljesen mindegy ők kinek adnak felhatalmazást a lakókörnyezetük képviseletére. Eredménye csakis akkor lesz bárminek, ha ők azt majd úgy akarják.


 

Szólj hozzá!

Gyurka János lesz az SZKKA vezetőedzője

A szakember kettő plusz egyéves szerződést írt alá.

A pénz őre lesz a polgármester Győrben

Sokadszor volt téma a vármegyeszékhely költségvetése, most a polgármester és stábja válaszolt a kérdésekre egy lakossági fórumon.

A tinédzserek szerint félelmetes a TikTok-algoritmus pontossága

Már 8 évesen nekiállnak tiktokozni a gyerekek.

Repülőrajt árrésstoppal

A vártnál rosszabb inflációs adatok javítására régi módszeréhez nyúl a kormány: árstopot vezet be.

Tavaszi nagy takarítottak a szombathelyi Domusnál

Ezután rendszeresebben jár majd arra a takarító brigád.

Országos képregény alkotói pályázatot hirdet a szombathelyi könyvtár

Az idei CONnathely-Savaria képregényfesztivál nulladik napján nyitják meg az alkotásokból készült kiállítást.

Együttműködési megállapodás született a Király SE és az Eötvös Loránd Tudományegyetem között

A megállapodás értelmében a felek közösen dolgoznak tovább a sportszakos, kiemelten a labdarúgó edzőképzésben résztvevő hallgatók szakmai fejlődésének érdekében.

Hétfőn engedték szabadon a Kaposváron balhézó körmendi szurkolókat

Csoportosan elkövetett garázdaság elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kell felelniük.

30 alapvető élelmiszerre vet ki árrésstoppot a magyar kormány

Itt az újabb csodafegyver az inflációval szemben.

Válaszokat ígér a győri költségvetéssel kapcsolatban a polgármester

A nagy nehezen kicsikart költségvetési konszenzussal kapcsolatban kapnak lehetőséget a város polgárai: lakossági fórumon kérdezhetik Pintér Bencét mire mennyi pénz jut idén.

Panaszkodnak a körmendi Városgondnokság dolgozói, nehezen élnek meg a bérükből

Most azt vizsgálja az önkormányzat, hogy adhat-e kedvezményt az önkormányzati bérlakások bérleti díjából.

1 milliárd 259 millió forintért újítják fel az MCC szombathelyi épületét

Januárban jelentették be, hogy megújul a Takáts-ház.

Letartóztattak egy álrendőrt

Egy balesetnél bírságolt a kamuzsaru.

Kisbajcson járt Orbán Viktor

Aztán Nagybajcson betűtészta levest evett, és találkozott Simon Róbert Balázzsal, a térség országgyűlési képviselőjével.

Újabb tárolófeltörőket fogtak a győri rendőrök

A győri nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki a két 28 éves férfit.