Annyi kóbor macska van már, hogy szinte egyik menhely sem tud újabbat befogadni

Kovács Lilla 2020-10-28 18:07:00
Van, ahol naponta 15 cicát szeretnének leadni.

A kóbor macskák problémája nem újkeletű, nem véletlen, hogy évek óta kampányol az összes állatvédőszervezet az ivartalanítás mellett. Ez nem véletlen, egy macska ugyanis 4-5 kölyköt hoz a világra egy alkalommal, így nem kell matekzseninek lenni ahhoz, hogy lássuk, mekkora a probléma. Több egyesület vállalja a segítséget az ivartalanításban, de sajnos így is szélmalom harcot vívnak. 

Így van ez Vas megyében is: Szombathelyen az Állatvédők Vasi Egyesülete szeptember végén hirdette ki a macska stopot, akkor azt írták, 60 cica van a gondozásukban, 2 hónapja nem fogadtak tőlük örökbe, és hiába akarnak napi 15-20 macskát leadni, egyszerűen nem tudják már őket hová tenni. Mint írják, orvosi kezelésben, hirdetésben és nőstény cicák ivartalanításában is segítenek, de elhelyezni nem tudják már őket. 

 

Facebook

null

 

Ugyanez igaz Szombathely másik állatmenhelyére, a Fekete István Állatvédő Egyesületre is: ők szintén vállalják a segítséget, ám elhelyezni már nem tudnak újabb cicákat. 

 

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

Ezeket az egyesületeket önkéntesek tartják fent, olyan emberek, akiknek az állatmentés teszi ki a szabadidejét. Így ez szinte kódolva volt, hogy nem egyszerűen már nem lesz annyi hely és kéz, ami a kiscicákat el tudná látni - hiszen rájuk ugyanúgy egésznap figyelni kell. A sárvári Macskakommandó ideiglenes befogadókból áll, de mint írják, náluk is nagyon leállt az örökbefogadás. 

 

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

Magyarországon az állatokat gyakran még mindig fogyóeszköznek tekintik, kiváltképp igaz ez a macskákra. Más probléma is van ezen kívül, hiszen a macskák is gyakran lesznek kínzás áldozatai. Kiváltképp igaz ez a fekete macskákra - igen, a babona miatt. Sajnos ez odáig fajult, hogy van olyan macskamentő csoport is, amely október végén a rossz tapasztalatok miatt nem ad örökbe fekete és fehér színű cicákat.  Mint írják, ilyenkor megnövekedik a kereslet a fekete színű macskák iránt, de sajnos a tapasztalat szerint ezek mögött sokszor állatkínzók állnak, így aki fekete cicát szeretne, november közepétől tudja ezt megtenni. 

 

 

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Szólj hozzá!

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád.