Angol kutatók szerint akár több mint 30 földönkívüli civilizáció létezhet a galaxisunkon belül

Fehér Buda 2020-06-16 15:44:00
Ez a legoptimistább becslésük.

Notthinghami Egyetem tudósai készítettek egy kutatást, amiben azt mérték fel, hogy mennyi olyan bolygó létezhet a galaxisunkon belül, amelyen valamilyen formában kifejlődhet az intelligens élet. A kutatás során a szakértők a földi életet vették alapul, ez szerint egy bolygónak legalább öt milliárd évig kell fenntartania az életfomákat ahhoz, hogy civilizációk fejlődhessenek ki. Christopher Conselice, a kutatás vezetője azt mondta, hogy két teória mentén dolgoztak, az egyikük szerint akár már 4,5 milliárd évnyi élet után létrejöhetnek az első civilizációk.

Az egyetem tudósai szerint az intelligens életformáknak az idő mellett még rengeteg fémre is szükségük van ahhoz, hogy ténylegesen civilizációkat építsenek fel, hiszen így történt ez a Földön is. A kutatás keretrendszerének kidolgozása után végül a kutatók a Tejútrendszer felé fordultak, így rájöttek, hogy 

a galaxisunkon belül 36 olyan bolygó lehet, amelyen képesek fennmaradni a civilizált életformák.

A kutatók szerint az elmélet bebizonyításához azonban arra lenne szükség, hogy az egész galaxist bejáró üzeneteket tudjanak létrehozni. A bizonyítást bonyolítja, hogy a tudósok számításai szerint ezek a bolygók átlagosan 17 ezer fényévnyire vannak egymástól, így még a fénysebességgel haladó üzenetek sem érnék el elég gyorsan a kiszemelt planétákat. 

Az egyetem professzorai szerint, ha tényleg rátalálnánk valamilyen életformára, az jó hír lenne a földlakók számára, hiszen azzal bebizonyíthatnánk, hogy a civilizált társadalmak hosszabb ideig is képesek fennmaradni. Ha viszont nem jönnének vissza üzenetek, az azt is jelentené, hogy a társadalmak a születésüktől fogva pusztulásra vannak ítélve, ami enyhény szólva is érzékenyen érintené az emberiség jövőről szőtt terveit.

Az elmúlt időszakban egyébként egyre több olyan kutatásról hallani, amely a földönkívüli életet próbálja bebizonyítani. Az űrkutatók ugyanis nemrég ráleltek a Proxima b nevű bolygóra, amely a Proxima Centauri csillag körül kering. A bolygó a mi Napunktól 4,2 millió fényévnyire van, de az elhelyezkedése hasonlít a Földére. Így, ha a Proxima b-n van víz, akkor nagy valószínűséggel valamilyen földönkívüli életformák is kialakultak rajta.

Forrás: The Independent

Szólj hozzá!

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.