Amíg aludtál, kiderült, ki lett az Év Vasi Embere

BZ 2019-01-13 08:25:00
Hagyomány szerint minden évben a vasi megyebálon hirdetik ki, most sem történt ez másképpen.

A Vas Megyéért Egyesület és Vas Megye Közgyűlése minden év januárjában megtartja „Az év vasi embere” választását, ez gyakorlatilag az egyik legrangosabb megyei elismerésének számít. A Vas Megyéért Egyesület tíztagú kuratóriuma (köztük olyan köztiszteletben álló személyekkel, mint például Tóth Ferenc akadémikus, Tancsics Róbert, Horváth Boldizsár, dr. Balázsy Péter, megyei főjegyző, Császár István püspöki helynök, vagy éppen Király Gábor) javasolhat arra érdemes jelölteket.

Idén Dévai Boglárka tornász Európa-bajnok, dr. Gyurácz Ferenc irodalomtörténész, Kiss Katalin, a MAM ügyvezetője, Merklin Tímea újságíró, Nádorné Vörös Ibolya az Esőemberke Alapítvány kuratóriumi elnöke, prof. dr. Pusztay János nyelvész, Szabó Tibor, a Weöres Sándor Színház színművésze, dr. Tóth Csaba osztályvezető főorvos, dr. Tóth Endre régész, Tóth Kálmán múzeumpedagógus közül választott a kuratórium egy háromfordulós titkos szavazáson.

Szombat este rendezték Szombathely és Vas megye közös bálját az Agora MSH-ban, éjfélkor pedig kihirdették az idei Év Vasi Embere választás eredményét.

Az Év Vasi Embere: Merklin Tímea újságíró

Fotó: Cseh Gábor / szombathely.hu

Röviddel díja átvétele után telefonon elértük néhány szó erejéig: "Nagyon boldog vagyok, 2018 nagyon jól sikerült. A Vas Megyei Prima Díj és a katsztrófavédelem Sajtó Nívódíja után már maga a jelölés is nagyon nagy elismerés volt az elmúlt 25 év munkájáért. Érzem a szeretetet, csak azt tudom kívánni, hogy mindenki élje át ezt, legyen ilyen az életében!"

Idén másodszor közönségszavazást is tartottak, ennek győztese dr. Tóth Csaba lett.

Merklin Tímea

Elkötelezett a magyar kultúra értékei, azok közvetítése iránt, a szívügye Vas megye, arra törekszik, hogy értékeket keressen és mutasson meg. Első fontos publikációja – Hamvas Béla Karnevál című regényének elemzése – az Életünk folyóiratban jelent meg 1992-ben.

1994-től újságíró a Vas Népénél. 1997-ben jelent meg Szép szavak kincstárnoka című első könyve, amely Gazdag Erzsi életét dolgozta fel. Lírai hangvételű köteteit 2004-ben és 2005-ben Gyermekemnek és Szüleimnek címmel adták ki. 2008-ban újságírói Nívódíjat kapott. Feldolgozta a Berzsenyi Dániel Könyvtár írói levelezés- gyűjteményét, amelyhez a Vasi Digitális Könyvtárban elérhető regisztert készített 2010- ben. Második Gazdag Erzsiről szóló könyvét 2012-ben írta.

Hírlapíróként figyelemmel kíséri a helyi közélet színtereit, gyűjti és publikálja a példaadó történeteket. Tagja a Megyei Értéktár Bizottságnak, amelynek munkájában szívvel-lélekkel működik közre. 2015 és 2017 között kommunikációs munkatársként vett részt a szombathelyi campus duális gépészmérnöki képzésének bevezetésében, tagja volt a partnercégekkel közös egyetemi munkacsoportnak. 2016-ban és 2017-ben felsőoktatási szakképzésben kommunikáció szakos hallgatókat tanított.

Tanítványait bevonva 2017-ben kutatómunkát végzett a Vasvári Értékfeltáró Kollégiumban. A hegyháti falujárásról, az értékek dokumentálásáról, a harminc másik kutatóval közös munkáról filmet és könyvet készített a Lakitelek Népfőiskola. Legutóbbi önálló kötete, a szombathelyi temetőket bemutató Sempervivum Savariense 2018 tavaszán jelent meg.

2018 őszén a Vas Megyei Prima Díj sajtó kategóriájának győztese, elnyerte a közönségdíjat, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság pedig Sajtó Nívódíjjal tüntette ki. Szintén a 2018-as év hozadéka, hogy önkéntes területvédelmi tartalékos katonai szolgálatot vállalt.

Szólj hozzá!

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.