Alulmaradt az SZKKA a Dél-Korea elleni edzőmeccsen

ugytudjuk.hu 2019-07-27 16:34:00
A szombathelyi csapat nem találta a fogást a vendégeken.

Az SZKKA 30-36-ra kikapott a Dél-Korea elleni edzőmeccsen az Aréna Savariaban.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia - Dél-Korea 30-36 (14-18)

Szombathely, Aréna Savaria, 350 néző, felkészülési női kézilabda-mérkőzés, vezette: Tóth J., Kovács K.

SZKKA: Sipeki (k) – Jovetic 2, Virág 3, Gorilska 3, Mitrovic 9, Filipovics-Bandelier 2, Mayer M. 4. Csere: Gadányi (k), Varga N. 3, Szendrei 2, Mayer Sz., Horváth P., Csire 2, Pődör R. Vezetőedző: Marosán György.

A dunai hajóbaleset dél-koreai és magyar áldozataira, valamint Simon József kéziladba-szakíróra emlékező gyászszünet előzte meg 8 hetes felkészülési program 3. edzőmérkőzését. 

A magyarországi edzőtáborozáson szereplő vendégek és a szombathelyiek is örültek és éltek is a lehetőséggel. Már az első percekben jó kis, pörgős, gyors játék alakult ki. A dél-koreaiak szereztek vezetést, majd az egész meccsen kiváló formában kézilabdázó Ivana Mitrovics révén egyenlített az SZKKA. Aztán az 5. percig még a haziak ukrán és francia légiósa, vagyis Gorilszka és Bandelier is betalált, 4-4 állt az eredményjelzőn. 

Ezt követően is Mitrovicsra épült a gólszerző tudomány, a csapatkapitány pedig a 7 méteresek értékesítéséből vette ki szerepét, 10 perc után 6-7 állt az eredményjelzőn. A játékrész felénél fordított a Szombathely, Mayer Maja és Mitrovics újabb góljaival 9-8-ra átvették a vezetést, ezt az enyhe fölényt még 5 percig tudták megőrizni, Jovetics révén a 20. perc után is az SZKKA neve mellett szerepelt a nagyobb szám, 11-10. 

Aztán a következő percekben még nagyobb rohanásba kezdett a 11-szeres Ázsia-bajnok és a 25. perc után 12-15-re fordítottak. Az első félidő utolsó perceiben még Gorilszka és Csire betalált, így 14-18-as állásnál ment pihenőre a Szombathely - tudósít a klub hivatalos weblapja

A 2. félidőt Mitrovics ugyanott folytatta, ahol az első abbahagyta, góllal, 35 perc után 16-21-et mutatott az eredményjelző, majd a következő percekben Csire, Varga N. és Virág is betalált, így 40 perc után 20-26 volt az állás. Ezután megint Virág és Mayer Maja találatait jegyezhettük fel, a játékrész derekán 23-27-re zárkóztunk. Továbbra is fantasztikus tempóban játszott mindkét csapat, Bandelier és Gorilszka góljaival 26-29-et mutatott az eredményjelző 10 perccel a vége előtt. Ezután Varga Niki újra gólt lőtt és 27-29-nél már minden szombathelyi szurkoló azt hitte, hogy még közelebb tudunk kerülni az ázsiaiakhoz, ám Songék megrázták magukat és 5 perccel a vége előtt újra 4 gólra nőtt a különbség, 28-32 volt az állás. Az utolsó percekben Szendrei  játszott nagyon jól, utolsó hazai gólunkat is ő szerezte, a végeredmény 30-36 lett.   

Szólj hozzá!

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.