Álrendőrök ellen emeltek vádat Győrben

Papp László Tamás 2020-09-08 09:37:00
Rendőri intézkedésnek álcázva raboltak ki egy győri párt

Három férfi 2019 tavaszán úgy rabolt ki egy győri párt, hogy fegyvert fogtak rájuk, amivel „Rendőrség, le a földre” felkiáltás mellett behatoltak az otthonukba, és 400.000 forintnyi értéket raboltak el tőlük – derül ki a járási ügyészség vádiratából. Az ügyészség az elkövetőket minősített rablással és minősített lopással, (illetőleg egyiküket minősített lopásokkal) vádolja. Velük szemben halmazati büntetésként tizenöt év szabadságvesztés is kiszabható.

A vádirat szerint a három férfi közül az egyik azzal kopogtatott be az ismerőséhez, hogy cigarettát kér tőle. Mikor a sértett a lakásban elment a cigarettáért, aztán visszament az ajtóhoz, a második férfi fegyvernek tűnő tárgyat fogott rá és azt kiáltotta, hogy „Rendőrség, le a földre!”, hátrálásra kényszerítve őt. Ezt követően a harmadik elkövető is belépett a lakásba, és a felszólításra a fal felé forduló sértettet szemmel tartotta, míg a fegyveres társa a lakásban kutatott.

A rablás ideje alatt a fegyveres és a sértettet szemmel tartó férfi „kollégának” szólították egymást és közölték a sértettel, hogy „füves cigarettát” keresnek. A cigarettáért bekopogtató társuk pedig bilincselést színlelve hátratette a sértett kezeit. A vádlottak 400.000 forint értékben órákat, karkötőket és készpénzt hoztak el a sértettől és barátnőjétől.  Végül a sértettet levetkőztetve, letérdeltetve távoztak a helyszínről. A vádlottak a vádirat szerint kilenc nappal korábban betörtek egy családi ház garázsába is, ahonnan 4.519.000 forint értékben hoztak el értékeket – köztük 40 darab felnit. Egy hónappal korábban pedig az egyik vádlott betört egy másik családi házba, ahonnan 483.000 forint értékben hozott el értékeket: sarokkádat, garázsajtót és más tárgyakat.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.