Alaposan felújítják a Szentiváni utat Győrben, hosszabb menetidőre kell számítani

Pintér Bence 2020-08-01 10:14:00
Négy hónapig tart az út felújítása: bicikliút és csapadékvíz-elvezető is épül.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Az önkormányzat beruházásában újítják fel és építik át a Szentiváni út Alsókert utca és az Ipari Park közötti szakaszát – áll a városháza közleményében. Az útpálya egy részén a teljes pályaszerkezet, más részén pedig csak az aszfaltrétegeket újítják fel. Az út mindkét oldalán kiemelt szegély, a teljes szakaszon zárt csapadékvíz elvezető rendszer fog épülni. Az ivóvízvezeték-gerinc teljes szakaszon kiváltásra és bővítésre kerül.

Az Ipari Park kerékpárral történő biztonságos elérésének érdekében az utca északi oldalán, az útpályától elválasztva, egy oldalon vezetett kétirányú, aszfalt burkolatú kerékpárút fog épülni.

Az útépítés és kerékpárút építés egyaránt a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretéből finanszírozva valósul meg. A közelben egyébként még egy kerékpárút épül az Ipari park felé a Tatai út mellett.

Dr. Dézsi Csaba András, Győr polgármestere a győriek türelmét és megértését kérte, és úgy fogalmazott: „A nagy forgalmú útszakasz felújítása már időszerű volt. Bár az elkövetkezendő hónapokban kisebb kellemetlenségekre kell számítani a Szentiváni úton, év végére már biztonságosabban, gördülékenyebben közlekedhetünk az Ipari Park irányába. Addig is, a győriek türelmét kérem!”

A kivitelezési munkákat 2020. augusztus 5-én megkezdik, a munkálatok és körülbelül 4 hónapig tartanak majd,

azaz november végére végezhetnek vele, ha minden jól megy. A munkálatok alatt félpályás sávlezárás bevezetésére és hosszabb menetidőre számítani kell. A közlekedés a gépjármű és kerékpáros forgalom számára egyaránt biztosított lesz a felújítás alatt, de sebesség korlátozásra és útszűkületekre számítani kell. Az ingatlanok megközelítése is folyamatosan biztosított lesz.

A beruházás a STRABAG Építő Kft. kivitelezésében, 156 millió forintból valósul meg.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.