A nagy emberek, akik bármit el tudnak intézni - ők következnek most azon a listán, amire 10 komoly befolyással rendelkező személyt válogattunk össze. A fő szempontként azt vizsgáltuk meg, hogy kik azok a szombathelyiek, akik gyakorlatilag bármit el tudnak intézni a városban. Legyen szó új zöldterületek létrehozásáról, egy utca egyirányúsításáról vagy akár delfinek telepítéséről a Csónakázó-tóba.
Szempontként nem csak a “szerzett” hatalom számított, hiszen azok a politikusok, akik választást nyerve hatalmat kaptak, lehet, hogy hátrébb végeztek azoknál, akik évek kitartó munkájával érték el, hogy komoly befolyást szerezzenek a városban. Fontos megjegyezni, hogy leginkább olyan embereket kerestünk, akik Szombathely életére nézve bírnak komoly hatalommal. Azok, akik esetleg szombathelyiként kerültek más városokban, vagy akár országosan vezető pozícióba, most ezen a listán nem kaptak helyet.
A lista összeállításánál a szerkesztőség véleményén túl mások, a helyi közéleti életben jártas véleményformálók segítségét is igénybe vettük.
Jöjjön tehát Szombathely TOP 10 legbefolyásosabb embere!
10. Jordán Tamás

Volt némi vita a szerkesztőségben, hogy a Weöres Sándor Színház igazgatójának van-e elég befolyása ahhoz, hogy felkerüljön a listára. Ám végül arra az álláspontra jutottunk, hogy van. Jordánra ugyanis a mai napig odafigyelnek a városlakók, így egy-egy nyilatkozatával komoly közéleti befolyással tud élni. Na meg aztán mondjon nekünk valaki még egy olyan embert, akiért ezrek vonulnának a városháza elé, hogy kifejezzék szimpátiájukat.
9. Ungár Péter
Ungár Péter, akár csak Jordán, a szó szoros értelmében nem szombathelyi. Ugyanakkor kétségtelen, hogy oroszlánrésze volt abban, hogy a városban megszületett az ellenzéki összefogás és, hogy a Fidesz súlyos vereséget szenvedett a tavalyi őszi önkormányzati választásokon. Hogy mennyire tartanak tőle itt helyben is a politikai ellenfelei azt jól mutatja, hogy a suttogó propagandában a mai napig ott van a neve. Ősszel pedig a Fidesz időszaki propaganda kiadványa, a Szombati Helyi Hírlap nem egyszer címlapon foglalkozott az LMP országgyűlési képviselőjével. A bő három évvel ezelőtt készült volna ez a lista, akkor kétségtelen, hogy Czeglédy valahol az élbolyban végez, ám így is szép teljesítmény tőle, hogy a nyolcadik helyre be tudott kerülni. Ugyan Czeglédytől szinte minden vagyonát elkobozták azután, hogy 2017 júniusában őrizetbe vették, a befolyása még így is megmaradt. Országos ügyekben éppen olyan hatékonyan tud dolgozni, mint Szombathelyen. Igaz, mostanság ideje nagy részét a város szociális lakás ügyeinek intézése teszi ki. A listát egy üzletemberrel, a TDK szombathelyi gyáregységének ügyvezetőjével, Takács Balázzsal folytatjuk. Takács azon túl, hogy egy 2800 főt foglalkoztató cég vezetője, magánszemélyként olyan beruházásokat folytat, mint például a szombathelyi kemping megvásárlása. Igaz, gyorsan hozzáteszem, hogy a vásárlást végző cég hivatalosan nem az övé, hanem feleségéé. Minden esetre kétségtelen, hogy bár elég kevésszer kerül reflektorfénybe, a gyár igazgatónak járt a hely a listánkon. A szombathelyi polgármesteri kabinet jelenlegi vezetője, közgazdász doktor, aki korábban a Haladás VSE elnöke, és a SZOVA vezérigazgatója is volt. Kovács befolyása megkérdőjelezhetetlen jelenleg Szombathelyen, hiszen ő a polgármester legfőbb bizalmasa. A Haladás VSE elnöke, a Homlok Építőipari Zrt. vezetője, és Mészáros Lőrinc veje. Nehéz lenne azt mondani róla, hogy szerény befolyással rendelkezik Szombathelyen, hiszen egyrészt a város mamut sport egyesületének az elnöke, másrészt pedig az elmúlt időszakban nem volt olyan milliárdos beruházás a városban, amit ne az ő cége nyert volna el. Ha van a szombathelyi politikai életben olyan valaki, aki megkerülhetetlen, akkor az Molnár. Igaz, már nem tagja a közgyűlésnek, hiszen a VasiVíz vezérigazgatói posztja miatt kellett elhagynia a testületet, de továbbra is kiterjedt kapcsolatrendszerrel és éles memóriával bír. Alig van szombathelyi, aki ne hallotta volna, Rácz Elemér nevét, de, hogy kicsoda is ő valójában azt lehet kevesen tudják. Rácz elsősorban az építőiparban dolgozik, az elmúlt évtized szinte összes szombathelyi új ingatlanát ő építette vagy építi jelenleg is. Ezen felül bevásárlóközpontok, hotel, társasházak és ki tudja mi minden tartozik az érdekeltségébe. Rácz a szó szoros értelmében a nagybetűs vállalkozó, akinek mentalitásáról sokat elmond, hogy 2013-ban az év Karitászt támogató vállalkozója díjat vehette át az akkori szombathelyi megyéspüspökről, Veres Andrástól. Talán nem okozunk nagy meglepetést azzal, hogy Szombathely jelenlegi polgármesterét helyeztük a második helyre. Ez az a pozíció, amit jelenleg nehezen lehet elvenni, hiszen Nemény az őszi választásokat megnyerve a város első embere lett, annak minden örömével és felelősségével. Előrébb már csak akkor kerülhet, ha a 2022-es választásokon változna a Parlament összetétele és megszűnne a Fidesz többsége. Ezzel pedig akár a kormánnyal összhangban vezethetné a várost. Öreg bútordarab már és sokan okolják őt az őszi választási vereségért, de balgaság lenne megkérdőjelezni, hogy Hende a legbefolyásosabb ember még mindig Szombathelyen. Mindezt arra alapozzuk, hogy Hende tagja a törvényhozásnak, így tehát gyakorlatilag bármit szabályozni tud, amit csak szeretne. Az évtizedek alatt pedig kiterjedt kapcsolatrendszert épített ki, ami pluszban növeli a befolyás indexét.
A pénzt a saját bankszámlájára utalta át.
Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?
A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.
A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.
Szombattól kedd éjfélig lesz érvényben a riasztás.
Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.
339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.
Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.
Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.
Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.
Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.
Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.
A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.
Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.
Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.
Feljelentést tett a vasúttársaság.
Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.
Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.
A Czuczor Gergely Civil és Egyházi Program keretében továbbra is lehet pályázni.
Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

8. Czeglédy Csaba
7. Takács Balázs

6. Kovács Előd

5. Homlok Zsolt

4. Molnár Miklós

3. Rácz Elemér

2. Nemény András

1. Hende Csaba

Szólj hozzá!
