Ahová megint nem hívtak minket: 39 parkolót építenek a szombathelyi Felsőőr utcában

Farkas Bazsi 2019-02-13 11:08:00
45,5 millió forintot költ el rá a város.

Nagy happening volt tegnap délután a szombathelyi Felsőőr utcában, ahol Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) polgármester, Illés Károly (Fidesz-KDNP) alpolgármester, és Sátory Károly (Fidesz-KDNP) a körzet képviselője a sajtó képviselőinek a Vas Népének jelentette be, hogy épül már az a 39 helyet biztosító új parkoló, aminek építése nettó 45 millió 552 ezer 534 forintot emészt fel.

Csak összehasonlításképpen. A város nemrég 23 millió forintot fizetett ki a 10 helyes polgármesteri parkolóért.

A kivitelező, budapesti BIT-ÉP Építőipari és Kereskedelmi Bt.-vel a város a szerződést 2018 november 16-án írta alá, 8 hónapot adva a munka befejezésére. 

Júliusban szalagvágás várható. 


Egyébként érdekes, hogy a vaol.hu egy szombathely.hu-ra hivatkozó fotóval jelentette meg a tudósítását, holott a városi, tavalyi évben 5,7 millió forint közpénzből működő weblapon még meg sem jelent a fotóanyag. 

FRISSÍTÉS

A fotó és a tudósítás is megjelent a szombathely.hu-n, hogy minden egyéb kétség ki legyen zárva, a 2019.02.13-án, 11 óra 10 perckor megjelentetett posztot, 2019. 02.12. 15 óra 30 percre dátumozta vissza a városi honlap szerkesztője. 

Szólj hozzá!

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.