Agyevő amőbát találtak a csapvízben

Székely Zoárd 2020-09-27 13:59:00
Meghalt egy hatéves kisfiú.

Agyevő mikróba jelenlétét mutatták ki a csapvízben a Texas állambeli Lake Jacksonban.

A tesztek szerint Naegleria fowleri szaporodik az ivóvízellátó rendszerben. Az amőba fertőzést okozhat az agyban, ami általában halálos végkimenetelű.

Az agyevő amőbák általi fertőzések ritkák Amerikában, 2009 és 2018 között mindössze 34 esetet regisztráltak.

A mikróba jelenlétére azt követően jöttek rá, hogy szeptember elején egy hatéves fiút megtámadta az amőba és a gyermek meg is halt.

Lake Jackson tisztviselői közölték, hogy fertőtlenítik a vízellátó rendszert, de egyelőre nem tudták megmondani, mennyi időt fog igénybe venni.

A 27 ezres lakosságú Lake Jacksonban péntek rendelték el, hogy csak a WC lehúzására használja mindenki a vizet. Ezen később úgy módosítottak, hogy forralás után iható is az. Mindazonáltal kértek mindenkit, zuhanyzás és fürdés közben óvakodjanak attól, hogy a víz felmenjen az orrukba.

A városvezetés szerint a gyermekek, az idősek és a gyenge immunrendszerűek különösen veszélyeztetettek.

Az amőba egyébként emberről emberre nem terjed, és a szennyezett víz lenyelésével sem lehet megfertőződni.

A tünetek közé tartozik a láz, a hányinger, a hányás, a nyak- és fejfájás. A legtöbb beteg egy héten belül meghal.

 

Fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.