Addig rágta a körmét egy lány, amíg az egész ujját amputálni kellett

Fehér Buda 2018-09-07 07:09:00

Egy 20 éves lány annyit rágta a körmét, hogy amputálni kellett az ujját, írja a Metro. A lány akkor kezdett rá a rossz szokásra, amikor az iskolában csesztetni kezdték a társai. Ez addig fajult, hogy 2014-ben az egész körmét leszabta a hüvelykujjáról.

Utána annyira szégyellte magát, hogy rejtegetni kezdte az ujját a család elől, még akkor is, amikor nekiállt megfeketedni a bőre. Négy éven keresztül vagy ökölbe szorította a kezét, vagy műkörmöket ragasztott fel, hogy senki se lássa a sérülését. A körömágyát viszont annyira durván megsértette, hogy a bőrrák egy ritka formája kezdett el kifejlődni rajta.

Egy idő után így nézett ki:

MERCURY PRESS. 06/09/18. Pictured: Courtney Whithorns thumb after first surgery. A university student has had to have her thumb amputated after developing a rare form of skin cancer caused by biting her nails. Courtney Whithorn, now 20, developed the nervous habit after being bullied at school - and bit her thumb nail clean off in 2014. Despite freaking out when her thumb started to turn black, the embarrassed teen kept it hidden from friends and family for four years. But the psychology student had caused such major trauma to her nail bed that it developed into a rare cancer - acral lentiginous subungual melanoma. Since her shock diagnosis in July, Courtney has had to have four surgeries. SEE MERCURY COPY

Az ausztrál lány végül felkeresett egy orvost, amikor a körme csak nagyon vékonyan, szinte papírszerűen nőtt vissza. Azóta már négyszer is meg kellett műteni, viszont negyedszerre már az egész ujját el kellett távolítani, mert a rákos sejtek elkezdtek lefelé terjedni az ujján.

Courtney-nak a következő öt évben rendszeresen felülvizsgálatokra kell járnia, hiszen az sem kizárt, hogy újra kifejlődik nála a ráknak ez a ritka formája. 
 

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.