A volt szombathelyi püspök szerint a magyar ember családbarát, ezért nincs annyi egyházi szexuális visszaélés

ugytudjuk.hu 2019-04-07 13:37:00
Szerinte a liberalizmus miatt derül fény külföldön több esetre, itthon azért nem, mert a kommunizmus idején a poltitikai rendőrség erre is figyelt.

Veres András győri megyéspüspök, aki egyben a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke is, nyilatkozott a Népszavának.

Az egyházi szexuális visszaéléseket is firtató interjúban nem volt hajlandó sem részleteket, sem statisztikai adatokat közölni a magyar katolikus egyházon belüli vizsgálatokról, mégis azt állítja, nem titkolnak semmit.

"Nem titkolóztunk, mert nincs miért. Nálunk valószínűleg kevesebb visszaélés történt, mint más országokban. Én úgy látom, a magyar ember és a magyar kultúra gyerek- és családbarát, ami akadályozza az ilyen irányú bűnelkövetést." - válaszolta egy kérdésre, miért van Magyarországon ekkora csend a témában.

Elég furcsa dolgokat mondott még.

Szerinte a nyugati társadalmakban azért van több ilyen eset, mert liberálisak. Majd hozzátette, hogy itthon a kommunizmus politikai rendőrségének is köszönhető, hogy kevés volt a zaklatás.

Aha.

Az interjú egy későbbi részéiben (zárójelekben spoilerezünk) arról is szó esik, követett-e el hibákat a kormány (követhet, mert a hibázás lehetőségét nem szabad kizárni), mit gondol a sorosozós és migránsozós kampányról (csökken a kereszténység létszáma), és hogyan egyeztethető össze a társadalmi igazságosságról szóló keresztényi tanításokkal az, hogy az ország szegényebb térségei egyre inkább leszakadnak a tehetősebbekről („csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam”).

Tényleg érdemes végigolvasni, remek vasárnap délutáni olvasmány lesz.

Szólj hozzá!

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.