A Vas megyei nők 25-29 éves koruk között vállalnak először gyermeket

Fehér Buda 2018-11-21 15:30:00
Nem is olyan régen még 20 évesen szültek.

Az Index gyűjtötte össze, hogy az egyes megyékben mikor döntenek gyermekvállalás mellett a nők. Mint írják, ma átlagosan 27 éves korukban szülnek először a nők Magyarországon. A nyolcvanas években még 20 évesen szültek először az anyák, 2000-re viszont már 25 évre tolódott ez a szám.

A lap szerint több oka is van annak, hogy viszonylag ilyen rövid időn belül így kitolódott az első szülés ideje. Az okok között ott vannak a nők karrierépítési szándékai, és természetesen az is, hogy egyre több nő kerül be a felsőoktatásba. Azt azért hozzáteszik, hogy egy diploma nem dobja meg olyan drasztikusan az anyák korát, sőt, a felsőoktatásból kikerülők szinte ugyanakkor szülnek, mint az érettségizettek.

Az elemzésből kiderül, hogy a vasi anyák többsége, 36 százalékuk 25 és 29 éves koruk között vállal először gyereket, szóval pontosan akkor, amikor az országos átlag. Érdekesség még, hogy egész nagy arányban, 27 százalékban 30 és 34 év között szülnek először gyermeket, 18 százalékuk pedig 20 és 24 év között alapít családot.

Végül kiderült még az is, hogy Angliában és Walesben nagyjából kevesebb magyar származású baba születik egy évben, mint Vas megyében. A szigetországban ugyanis 2011-ben 1225 olyan gyermek született, akinek magyar az anyukája, míg nálunk ugyanebben az évben 1826 újszülött jött világra.

Szólj hozzá!

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.