A tudósok felfedeztek néhány méhfajt, amelyek a kannabisz beporzásával gyűjtik a pollent

ugytudjuk.hu 2020-01-23 13:43:00
Szakosodnak a méhek az amerikai New York államban, és ez mindenkinek jó.

Néhány tudós felfedezett 16 méhfajt, amelyek rászoktak a kannabisz beporzására. A boldogan zümmögő méheket az amerikai New York államban figyelték meg először, ahol az elmúlt időszakban egyre több ültetvényen termesztenek kendert.

A növényekből azonban nem spanglit tekernek a termesztők, hanem rostokat, és kannabidolajat nyernek ki belőlük. Az államban felhasznált kendernövényeknek ugyanis kisebb a THC tartalma, ezért a méhek sem tudnak tőle betépni. Na meg azért sem, mert hiányzik a rovarokból az a receptor, ami az emberekben megtalálható.

A kannabiszt beporzó méheket vizsgáló kutatók arra is rájöttek, hogy a kender akkor is segít a méheknek, amikor amúgy már kevés növényből tudnának polleneket kinyerni, így hosszú távon akár még a méhállományok növekedésével is járhat a kendertermesztés. A kender ugyanis a New York-i nyár vége felé kezd el virágozni, akkor, amikor a többi növény már éppen kezd téliesebb üzemmódra kapcsolni. Így akár komplett kolóniákat menthet meg a kannabisz a kipusztulástól.

Habár New York államban még mindig illegális az otthoni kendertermesztés, mezőgazdasági felhasználása azonban megengedett. A termesztőknek azért tisztában kell lenniük azzal, hogy csak olyan kendert arathatnak, amelyeknek kevés a THC tartalma, különben akár még le is tartóztathatják őket. 

(Metro)

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.