A Szombathelyi Tankerület igazgatója szerint a feszültség miatt rúgták ki Rác Gábort

ugytudjuk.hu 2020-06-16 18:00:00
Fodor István levelében indokolta a döntést.

Tegnap este mi is beszámoltunk arról, hogy kirúgták Rác Gábort, a Bartók Béla Zeneiskola hegedűtanárát, amiért felszólalt kollégája, Pulay Teréz védelmében. A történet akkor indult, amikor a zeneiskola igazgatója saját kérésre részt vett Pulay Teréz igazgatóhelyettes mestervizsgáján, majd olyannyira lepontozta a pedagógust,  hogy a jelölt végül nem felelt meg a háromtagú bizottság előtt. Az Oktatási Hivatal később helyt adott a fellebbezésnek, így Pulay Teréz megismételheti a védését egy másik bizottság előtt.

Kirúgták a szombathelyi zeneiskola tanárát, mert felszólalt a kollégája védelmében

Kirúgták Rác Gábort, a Bartók Béla Zeneiskola hegedűtanárát, Pulay Teréz igazgatóhelyettest pedig lefokozták - írja a Savaria Fórum. A történet akkor indult, amikor a zeneiskola igazgatója saját kérésre részt vett Pulay Teréz igazgatóhelyettes mestervizsgáján, majd olyannyira lepontozta a pedagógust, hogy a jelölt végül nem felelt meg a háromtagú bizottság előtt.

Az, hogy az igazgató a saját pedagógusát buktatta meg sokakat felháborított az intézményben, ezért a tiltakozás szószólója Rác Gábor lett, aki mindent részletesen elmondott a sajtónak. A Savaria Fórum ezért megkereste Fodor Istvánt, a Szombathelyi Tankerület igazgatóját, aki az alábbi levelében mondta el, hogy mi is történt valójában.

„Az intézményben Pulay Teréz intézményvezető-helyettes minősítő eljárásának apropóján keletkezett szakmai feszültség a nevelőtestületben, Rác Gábor hegedűtanár mintegy 40 levelet írt kollégáinak, buzdítva vagy éppen megfenyegetve őket, hogy jó gondolják meg, kit támogatnak a vitában, az intézményvezetőt vagy a helyettesét. Két alkalommal még a tankerületi igazgatót is megfenyegette, hogy országos sajtóbotrányt robbant ki. A tankerület mindent elkövetett az ügy békés rendezése érdekében, mediációs eljárást folytatott le, majd közös nyilatkozattal próbálta a feszültséget csökkenteni. Az intézményből érkező visszajelzések alapján azonban a légkör továbbra is feszült, a szakmai munka így nehézségbe ütközik, ezért a tankerület egy másik intézményben történő munkavégzést ajánlott fel Rác Gábor számára, amit ő nem fogadott el”- válaszolt a Savaria Fórum megkeresésére Fodor István.

Azóta már egy online petíciót is elindítottak Rác Gábor kirúgása ellen, ami jelenleg 677 aláírásnál tart.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.