A szombathelyi Momentum arra kér mindenkit, írjon levelet lakáskassza ügyben Hende Csabának

Farkas Bazsi 2018-10-16 10:49:00
Azzal a kéréssel, hogy ne nyírja már ki az eddig jól működő rendszert.

Ahogy arról tegnap már mi is beszámoltunk, a kormány egy jól irányzott  huszárvágással kivégzi a lakáskasszákat. Az ok kettős: Bánki Erik fideszes képviselő, a törvényjavaslat beterjesztője szerin nem elég hatékony az eddig életben lévő rendszer, illetve a szolgáltatók extra profitra tettek szert, ez pedig bőven elég az eddig rendszer szanálásához. A javaslatot ma már tárgyalja is a parlament. 


Nagy Donát,  Momentum Mozgalom szombathelyi szervezetének elnöke közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz, amiben arra kéri a szombathelyieket, hogy írjanak levelet Hende Csabának, amiben arra kérik a képviselőt, hogy ne szavazza meg a törvényjavaslatot. 

Íme Nagy nyílt leve. 

Tisztelt Képviselő Úr! 

Nagy Donát vagyok, magyar állampolgár, magyar fiatal. Az elmúlt években rengeteg mindent alávetettem annak, hogy felelősen, apró
lépésenként összegyűjtsem egy saját ingatlan megvásárlásához szükséges összeget. Mivel szüleim és egész családom egyszerűen munkából él, az apróbb támogatásokon kívül sajnos nem tehetik meg, hogy nagyobb összeggel segítség boldogulásomat. A takarékoskodásomban így jelentős szerep hárult a Magyarországon húsz éve létező lakás-takarékpénztári támogatási rendszerre. Alternatívái számomra nem megfelelőek, a CSOK a jobb anyagi helyzetűek számára nyújt valós előrelépési lehetőséget.  

Ön az én képviseletemre, az én érdekeim képviseletére is vállalkozott, mikor felvette mandátumát az Országgyűlésben. A lakás-takarékpénztári támogatás azonban nem csak számomra rendkívül fontos, hanem megkerülhetetlen össztársadalmi értéke van: úgy segíti az előrelépést, hogy ösztönzi az öngondoskodást, amelyből egyre többre lesz szükség. A fentiek miatt felszólítom, hogy a vonatkozó törvényjavaslatot ne szavazza meg!

Úgy gondolom, a lelkiismerete sem mondhat mást! Amennyiben ön is megszavazza a javaslatot, vagy távollétével támogatja az elfogadást, végképp hitet tesz amellett, hogy az ön számára fontosabb a vagyonosok további gazdagodása, mint a kisemberek, egyszerű, magyar fiatalok előrelépése, otthonteremtése.


Tisztelettel, 
Nagy Donát 
választópolgár, Szombathely


Ha te is szeretnél emailt küldeni Hendének, akkor azt a csaba pont hende kukac parlament pont hu-ra teheted meg. 
 

Szólj hozzá!

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.