A Sopron is kapitulált az Aréna Savariában

Farkas Bazsi 2019-11-27 19:52:00
Továbbra is hibátlan a magyar bajnokságban a bajnoki címvédő Falco.
Falco Vulcano KC Szombathely - Sopron KC 80-68 (25-19, 19-16, 19-14, 17-19)

Bajnokság, 7. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2820 néző
V.: Kapitány G., dr. Mészáros B., Farkas G. (Várhalmi Zs.)

Falco: Váradi 13/6, Curry 2, Benke 8/6, Krivacsevics 3, Reddic 12. Csere: Perl 10/3, Washington 5/3, Lake 7, Filipovity 11/9, Hooker 4, Bíró 5/3, Verasztó -.

Sopron: Thompson 6/3, Supola 3, Jogela 8/3, Rivers 10, Carter 15. Csere: Kinney 20/6, Takács -, Fazekas -, Werner 4, Molnár 2.

Forray Gábor és Váradi Kornél is a helyszínről tekintette meg a mai mérkőzést, ami persze nem csoda, hiszen a KTE szakmai stábja következő két ellenfelét látta ma este a pályán Szombathelyen. A 7. fordulóból elhalasztott találkozó előtt az újdonsült apukát, Ron Curryt köszöntötte egy kiírással a helyi B-közép.

Váradi hamar megszerezte a vezetést a hazaiaknak, amitől aztán elkapta a fonalat a válogatott irányító, két perc után Váradi-Sopron 7-0. A vendégek nem roppantak meg, sőt pillanatok alatt kiegyenlítettek. Kinney jól szállt be, az amerikai irányító vezérletével jól tartották magukat a kékek. 25-19-cel zárult az első negyed.

A sok holtjáték miatt továbbra sem volt túl magas a színvonal, a tizenötödik percben 31-29-re zárkózott az SKC. Hamar megrázta magát a Szombathely, jött két tripla, és 39-30-nál máris időt kértek a vendégek. A közte tíz is meglett. Sokat állt a játék, sok videózás volt, egyik szurkolótábor sem volt elégedett a játékvezetőkkel. Jogela hármasa már időn túli volt, így 44-35-tel fordultak a csapatok.

Reddic köszönt be elég hamar a fordulás után. A harmadik etap derekán, 52-40-nél időt kért Flevarakisz. A játék képe semmit sem változott, így egy perccel később újra felmutatta a T-betűt a görög szakember, hiszen már 58-40 volt az állás. 60-42-nél az A-csoport egyik leghiggadtabb játékosa, Perl Zoltán kapott technikait reklamálásért. Az egyik helyi néző fel is kiabálta a sajtópáholyba: „ezt a pillanatot jól jegyezzétek meg, mert ilyet nem sokszor látni az életben.” Gasper Okorn háromszor vetett keresztet a kispad előtt. A lényegi dolgok nem változtak, 63-47-ről indult a záró felvonás.

Nagy fordulatot már nem hozott a végjáték, bár jól tartotta magát a Sopron, Okorn ezúttal is ügyesen meccselte le a találkozót, több kulcsemberét is pihentette a vasárnapi, kecskeméti bajnoki előtt, csapata nem játszotta ki magát, de így is végig vezetve, teljesen megérdemelten nyert, és szerezte meg zsinórban 21. győzelmét  - írja a bb1.hu

Szólj hozzá!

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.