A PVSK sem tudta bevenni Körmendet

ugytudjuk.hu 2019-01-18 19:59:00

Ferencz egy büntetőjére 7-0-val feleltek Csiricsék, három és fél percet kellett várni az első hazai mezőnykosárra. Horti öt perc után cserét kért, így az új szerzemény, Wright hamar debütált. Bradford (2/2) és Price (2/2) is elkezdte szórni a triplákat, 21-16-nál időt kellett kérnie a PVSK-nak. Lehetőséget kapott a fiatal Takács is a hazaiaknál, 25-23-mal ért véget az első negyed, írja a BBall1.hu.

Szíve szerint a Pécs kezdte volna a második negyedet is, de még időben eszméltek a játékvezetők, hiszen a mérkőzés első akcióját is ők vezették. Ferencz triplája után Bradford faulttal együtt szerzett kosarat (31-23). Taylor büntetőivel közeledett a Vasút, de Horti is nagyot játszott, vissza is jöttek egyre a vendégek (33-32). A 18. percben, 38-38-nál újra egál lett, a hajrát viszont elszúrták, elkapkodták Hortiék, már tíz is volt közte. Pongó triplájával végül 48-41-es állással mentek szünetre a játékosok.

A fordulás után Csirics harcolt meg egy kosárért, majd Pongó középtávolijával elérte a tíz pontot (egyúttal ezzel be is fejezte mára a kosárszerzést). Közel két és fél percet kellett várni, mire a Körmend is hozzászólt, Delas révén. Még időben ébredt az MTE, és a baranyaiak minden felzárkózási kísérletét visszaverte. A 26. percben, 60-51-nél időt kért Csirke. Thames és Ferencz is nagy kedvvel játszott, a másik oldalon viszont elfáradtak Pongóék – sorra adta el a labdákat az irányító, megérezte, hogy Simon távollétében csere nélkül kellett játszani.

70-56-ról indult a záró felvonás. Csirics iparkodott, de nagy volt a Körmend előnye. Hiába kereste a fogást a hazaiakon a Pécs, a vasiak magabiztosak voltak, így állandósult a differencia. Két és fél perccel a vége előtt hatig még visszajöttek a vendégek, de Zollner egy időkéréssel rendezte a sorokat. Megérdemelten nyert a második, amely ezzel továbbra is veretlen odahaza.
Részletek hamarosan.

 

Egis Körmend - Pécsi VSK-Veolia 86-77 (25-23, 23-18, 22-15, 16-21)

Bajnokság, 16. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Söjtöry T., Hervay T. (Bodrogváry I.)

Körmend: Thames 20, Price 14/6, Ferencz 15/12, Hammonds 3, Delas 9. Csere: Bradford 16/6, Csorvási 7, Németh 2, Takács -.

PVSK: Pongó 10/6, Taylor 20/3, Csirics 20/6, Budimir -, Horti 13/3. Csere: Antóni 6/6, Wright 8, Demeter -.

(via BBall1.hu)

Szólj hozzá!

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.