Cukiskodás vagy politikai pedofília gyerekkel utcát avattatni?

Papp László Tamás 2020-09-26 14:42:00
Ágh Péter pont ezt tette Rábapatyon.

„Az eddigi legjobb hangulatú átadást tartottuk Rábapatyon, ahol a helyi gyerekek avatták fel a felújított utcákat. A Kormány Magyar Falu Programja révén a Dózsa és a Jókai utca született újjá. A Dózsa utca lakóinak tevékeny segítségével játszótér is kialakításra került a falu ezen részen. A rábapatyiak veszélyhelyzet alatti helytállása előtt tiszteleg az általam átadott emléklap. Merítsünk erőt a tavaszi járvány elleni kiállásból, hogy ismét legyőzzük a vírust! Vigyázzunk egymásra, vigyázzanak Rábapatyra!” - fogalmaz Facebook-oldalán Ágh Péter fideszes országgyűlési képviselő.

Az eddigi legjobb hangulatú átadást tartottuk Rábapatyon, ahol a helyi gyerekek avatták fel a felújított utcákat. A...

Közzétette: Ágh Péter – 2020. szeptember 21., hétfő

Eléggé aggályos gyerekeket bevonni egy politikai akcióba, márpedig Ágh Péter utcaavatása kétségtelenül az. Mondjuk tényleg helyes ötlet, hogy a gyerekek maguk avassanak fel egy utcát, csakhogy akkor Ághnak nem kellene ezt a saját szerepeltetésével együtt fotóztatnia, mert így inkább arrafelé húz a dolog, hogy szegény gyerekek megint csak biodíszletként kellettek egy a saját nagyon fontos munkáját igazoló parlamenti képviselőnek.

A alapvető jogok biztosa korábbi állásfoglalása szerint, a gyerek pártpolitikusok érdekében való szerepeltetése nem igazolható. Ugyanis: „A gyermekek pártpolitikai célú szerepeltetését, illetve felhasználását nem igazolja és nem is igazolhatja az önkéntesség, a beleegyezés. Önmagában a szülői hozzájárulás igénylése is jogsérelemhez vezethet, ugyanis a szülőt közvetve vagy közvetlenül a politikai nézetei, szimpátiája kifejezésére kényszerítheti, és e kényszerhelyzet elszenvedője végső soron a gyermek lesz.”

Vagyis még a szülői beleegyezés sem mentség egy politikusnak arra, hogy gyerekeket politikai célra felhasználjon.

Megkérdeztük Ágh Péter, hogy szerinte a gyerekek e rendezvényen való szerepeltetése összeegyeztethető-e az alapvető jogok biztosa és helyettesei állásfoglásának fenti mondataival. Természetesen, ha a Fidesz politikusa reagál, válaszával frissítjük majd a cikket.

A 2018-as kampányban Orbán Viktor miniszterelnök egy óvodába látogatott el, ahol a gyerekek szerepeltetésével videót forgatott és fotózkodott is. Később kimondták, hogy Orbán ezzel két törvényt is megsértett. 

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.

Patkánymérget találtak egyes HiPP bébiételekben Ausztriában - fokozott óvatosságra int a Nébih

Az érintett termékeket több országban is lefoglalták, a magyarországi gyártás nem érintett.

MÁV: Gázolás történt a győri fővonalon – késnek a vonatok

A baleset miatt egy vágányon halad a forgalom Győr és Győrszentiván között.

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.