A nap számadata: 38 millió 746 ezer 217 forintba került a tavalyi Savaria Karnevál

Farkas Bazsi 2019-04-20 13:01:00
Nagyot faragott az alapítvány a 2015-ben “örökölt” 33 millió forintos adósságán.

Április 30-án ül össze a szombathelyi közgyűlés. Az ülésen sok minden szóba kerül majd, többek között a Savaria Karnevál Közhasznú Alapítvány 2018-as pénzügyi beszámolója is téma lesz. A beszámoló fel is került a város honlapjára, így most mi is mazsolázgathatunk belőle.

A beszámoló szerint a 2018-as karnevál 38 millió 746 ezer 217 forintba került.

Érdekes egyébként, hogy a bevételi oldalon is, takkra ugyan ekkora összeg szerepel.

A Karneváli Közalapítvány tartozással is küzd. A 2015-ös átvételkor 33 millió forintos mínusszal küzdöttek, ez most már csak 3 millió 839 ezer forint. 

Az alapítvány a SZOVÁ-nak is tartozik. A városgazdálkodási Zrt. felé 2012 óta van “sara” a Karneválnak, akkor 2 millió 634 ezer 590 forintnyi ki nem egyenlített számla volt, ez most a kamatokkal együtt közel 5 millió forintot tesz ki.
 

Szólj hozzá!

Az FTC-t és a Győrt is megbüntette a szövetség a drapériás eset miatt

Az FTC-Rail Cargo Hungaria elnézést kért a molinó tartalmáért, a testület előtt beszámolt arról, hogy belső döntéseket hozott a transzparenst kihelyezők kitiltására, annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne fordulhasson elő.

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon a zártkerti ingatlanokkal

Elsőként azok az önkormányzatok léphetnek, ahol a zártkerti területek jelentős lakhatási alternatívát vagy rekreációs funkciót töltenek be.

Iskolaépületnek hajtott egy busz Szolnokon

Egy gyalogos és több utas megsérült.

Dróntilalommal próbálják jelentéktelenné tenni a Nemzeti Menetet – Magyar Péter szerint retteg a hatalom

A honvédelmi miniszter katonai műveletet tervez pont akkor és pont ott, amikor és amerre a tömeg halad majd csütörtökön. 

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt. 

Majdnem megölte kéthetes kislányát egy szombathelyi nő, öt év börtönre ítélte a törvényszék

Előfordult, hogy a síró csecsemő száját befogta, a hason fekvő gyermek fejét belenyomta a kiságy matracába, amitől a kislány koponyacsonttörést szenvedett.