Nagy Donát: a Fidesz nosztalgiája a kommunizmus iránt valósággá érett

ugytudjuk.hu 2018-12-13 18:45:00
A Momentum Mozgalom szombathelyi szervezeti elnökének véleménye.

Az elmúlt hetekben több helyen, több alkalommal is gyűjtöttünk aláírásokat azért, mert szeretnénk, ha Magyarország csatlakozna az Európai Ügyészséghez; ezzel megállítva azt a mérhetetlen lopást, amit jelenleg a Fidesz itthon elkövet a magyar emberek kárára.

Tegnap viszont ismét szintet léptek: az egykor jobb napokat látott Fidesz botrányos körülmények között, azonosító kártyák nélküli voksolással, majd paprikaspré és kiszorítósdi bevetése révén mutatta meg, hogy fél az emberektől, akiktől a hatalmát kapja!

Kérem, nézzék meg a sajtóban megjelent képeket: így nevetgélt Orbán Viktor, és a kormánypárt többi tagja, miközben megszavazták a rabszolgatörvényt, ezzel dolgozók százezreit kiszolgáltatva a munkaadóknak. 
Emellett pedig sípszó közepette, de átnyomták a parlamenten a közigazgatási bíróságokról szóló törvényt is: azaz felállították a Fidesz különbíróságait, amik ezentúl többek között az adóhivatallal, a rendőrséggel, az önkormányzattal, és a választási bizottsággal kapcsolatos ügyekben fognak dönteni, valamint ide tartozik majd a közbeszerzések, a tüntetések, és a sztrájkok jogosságának elbíráslása is. A döntéshozókat pedig - természetesen - a Fidesz fogja kiválasztani.

A fentebb vázolt törvényeket mindhárom Vas megyei országgyűlési képviselő, Hende Csaba, V. Németh Zsolt és Ágh Péter is lelkesen megszavazta.

Mi a Momentumban úgy gondoljuk, hogy a vasi politikusok az emberek védelmében, és az emberek érdekében vették fel mandátumukat, és mi értünk kellene politizálniuk. A tegnap történtek fényében azonban visszakerültünk a kommunizmus legsötétebb éveibe.

Budapesten egyébként estére újabb tüntetést szervezünk.

Nagy Donát

elnök, Momentum Mozgalom Szombathelyi Helyi Szervezet

Szólj hozzá!

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.