A MÁV is nemet mondott a rabszolgatörvényre

Vágvölgyi Bálint 2019-01-21 16:08:00
Ők az egyik legtöbb embert foglalkoztató állami cég.

Az ellenzéki pártok arra kérték a MÁV vezetését, hogy ne alkalmazza a munka törvénykönyve túlórával kapcsolatos módosításait.

Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP frakcióvezető-helyettese hétfői, a budapesti MÁV-székház előtt tartott sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy előző héten az MVM Magyar Villamos Művek Zrt.-t keresték fel, hogy hogy megtudják, alkalmazni fogják-e a "rabszolgatörvényt". AZ MVM-től azt a választ kapták, hogy nem tervezik alkalmazni a jogszabályt - tette hozzá. Azt mondta, hogy ellenzéki képviselőtársaival készítetek egy nyilatkozatot is, amit szeretnének aláíratni Homolya Róberttel, a MÁV vezérigazgatójával. Amennyiben elfogadja a nyilatkozatot, akkor a vezérigazgatónak mindent el kellene követnie, hogy ne alkalmazzák a jogszabályt - ismertette az irat tartalmát.

Bősz Anett (független) arról beszélt, hogy azért akartak újra egy állami vállalatnál tiltakozni, mert az állami cégeknek példát kell mutatniuk, hogy fontosak számukra a munkavállalóik. Szél Bernadett (független) úgy fogalmazott, hogy a Fidesz-KDNP "ócska kis proliknak" tartja a dolgozókat, ezért kell az ellenzéknek elérnie, hogy ne alkalmazzák a "rabszolgatörvényt". A magyar dolgozók több bért akarnak, nem pedig túlórázni - folytatta.

Gréczy Zsolt a DK frakciószóvivője úgy látta, hogy a "rabszolgatörvény" már kétszer is megbukott. Törvénytelenül fogadták el, a közvéleménykutatások szerint pedig az emberek 70-80 százaléka nemet mond rá - érvelt. Barabás Richárd, a Párbeszéd szóvivője azt mondta, hogy a törvény kizsákmányolja a dolgozókat. Miközben a magyar árszínvonal európai, a magyar fizetés "piszkosul és botrányosan alacsony" - tette hozzá.

Csányi Tamás, aki a Jobbik leendő országgyűlési képviselőjeként mutatkozott be arról beszélt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök és kormány átlépte a Rubikont. Az ellenzéki pártoknak ezért meg kell védeniük a munkavállalókat a saját kormányuktól - jelentette ki.

   

Ezt követően a politikusok bementek a MÁV-székházába, hogy átadják a vezérigazgatónak írt levelüket. A megbeszélés után Bangóné Borbély Ildikó a szocialisták sajtóosztályán keresztül azt tudatta az MTI-vel, hogy a MÁV humán vezérigazgató-helyettese, stratégiai igazgatóhelyettese, jogi igazgatója és szóvivője fogadta őket.  A beszélgetőpartnereik azt közölték velük, hogy a MÁV-nál pillanatnyilag nem tervezik bevezetni a "rabszolgatörvényt" - fogalmazott. A vállalat kollektív szerződése tartalmazza a 300 óra túlmunkát, ezt sem a munkáltatói, sem a munkavállalói oldalról nem kívánják megváltoztatni - ismertette az elhangzottakat a politikus.

A képviselők a jövő héten a Magyar Postát keresik fel.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.