A Marson is beütött a karácsony, az Európai Űrügynökség egy angyal formáját fedezte fel a vörös bolygón

Fehér Buda 2020-12-18 19:30:20
Az angyal mellett még egy szívecske is felbukkant a bolygón.

Az Európai Űrügynökség nemrég a nyilvánosságra hozott néhány felvételt a Mars felszínéről. Az egyikükön egy angyal alakját vélték felfedezni az űrkutatók, a képhez társított leírásuk alapján a vörös bolygón is beütött a karácsony.

A szakértők szerint az alak megjelenése a Mars dűnéinek köszönhető, amelyek egyike-másika olyan anyagokból épül fel, mint amelyeket a Földön is megtalálhatunk. Ezek a dűnék viszont sötétebbek a környezetüknél, így a magasból teljesen jól látszódnak.

A felvételt egyébként a Mars déli sarka közelében készítették, ami többnyire 1,5 kilométer vastag jégréteg borítja. A bolygó déli felén viszont éppen nyár van, így az elolvadt jégtakaró alól előbukkant a homokréteg. A jég olvadása is hozzá segíthetett az angyal kialakulásában, az alacsony nyomásnak köszönhetően a jég ugyanis nem vízzé változik, hanem szublimál, így egyből gőz lesz belőle. A gőz pedig egészen különleges alakokat rajzol a Mars felszínén.

Az angyal fejét viszont egy kráter adja, míg az angyal mellett szívecske alakú képződményt a Mars meredek lejtőinek köszönhetjük, amit az évezredes erózió alakított. Az, hogy ez a sötétebb árnyalatú homok honnan származik, a kutatók egyelőre nem tudják biztosan megmondani. A legelfogadottabb nézetek szerint a sötét részek régen a Mars alsóbb rétegeit tették ki, amikor a bolygón még aktív vulkánok alakították a felszínt. Az erózió viszont lecsiszolta róluk a felsőbb rétegeket, így ma már látható a sötét anyag.

Szólj hozzá!

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!

Civil felajánlásból lett élhetőbb az Aranypart II. Győrben

Egy nagypapa a saját munkagépével tette gyerekbaráttá a partszakaszt.

Több, mint 120 millió forintot sikkasztott el egy vasi nő

A cég pénzét a saját számlájára utalta, és abból fizette a webes vásárlásait is.